Ciekawa trasa i punkt widokowy na lotnisko

Miejscowość: Kraków
Region: 
max 257 m min 217 m
straighten 2.1km
timer 39min
north_east 56m
south_east 21m
łatwa - trasa dostępna dla każdego, bez trudności terenowych
trending_flat  Trasa przebiega płasko, bez nachyleń
wb_sunny  Trasa w słońcu
restaurant  Restauracja lub bar w pobliżu
directions_bus  Możliwy dojazd komunikacją miejską

Jak połączyć rodzinną, pieszą wędrówkę z atrakcjami dla dziecka? Proponujemy trasę do punktu widokowego na lotnisko Balice.

Uwaga! Na wycieczkę warto zabrać chustkę lub czapkę - otwarty teren sprzyja wiatrom! Warto zabrać też lornetkę i wcześniej przyjrzeć się planom przylotów (w okresie zimowym lotów jest mniej i zdarzają się nawet godzinne przerwy w lądowaniach).

Gdzie w Krakowie jest najlepszy widok na lądujące samoloty? Na samym lotnisku niewiele zobaczymy, a taras widokowy jest płatny. Dobrym punktem widokowym jest miejsce przy autostradzie, gdzie samoloty podchodzą do lądowania. Są one niemal nad naszymi głowami! Z góry roztacza się też widok na lotnisko i pasy startowe.

Trasa dla "włóczykijów" - polna, atrakcyjna krajobrazowo ścieżka (głównie w słońcu, idziemy skrajem lasku). Spacer urozmaicają nam latające tu już bardzo nisko samoloty. Dotarcie do punktu widokowego spokojnym tępem zajmuje nieco ponad pół godziny (2,6 km od przystanku). Wózkiem podjazd jest raczej trudny, ale możliwy - na początku droga jest wygodna, asfaltowa, potem szutrowa, polna, szeroka, ale mogą wystąpić koleiny, prowadzi pod górkę (dla wózków już dość dużą!). Jeśli nie boimy się tego typu wyzwań można pokusić się o podjazd z wózkiem (najlepiej lekką spacerówką, którą w razie czego złożymy i chwilę przeniesiemy).

Dojeżdżamy autobusami 208 (odjazd z Dworzec Główny Wschód), 226 i 218 (odjazd z Bronowic) na przystanek Szczyglice-Podkamycze. Stąd idziemy ulicą Podkamycze i ulicą Pieciu Stawów, a następnie skręcamy w prawo i polnymi drogami jesteśmy w stanie dostać się pod sam punkt widokowy. Warto jednak wziąć ze sobą chociażby wydrukowaną mapę lub jakikolwiek sprzęcik z funkcją nawigacji GPS, gdyż ścieżek jest dużo, nie jest to oznakowany szlak i nietrudno o pomyłkę.

Przy ul. Pięciu Stawów pizzeria Amalfi z ogródkiem.

Trasa włoczykija do punktu widokowego na lotnisko
punkt widokowy na lotnisko Kraków
punkt widokowy na lotnisko - lądujący samolot
Punkt widokowy na lotnisko
Punkt widokowy na lotnisko - startujący samolot

Ps. Tę trasę włączyliśmy do artykułu "Gdzie pójść na spacer w Krakowie?":

Gdzie pójść na spacer w Krakowie?

Gdzie pójść na spacer w Krakowie?

Czasami nie chcemy jechać daleko, spędzać mnóstwo czasu w korkach nudząc się w samochodzie - zwłaszcza, że samo miasto o ...

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel