Panieńskie Skały i Wolski Dół w Lesie Wolskim

Miejscowość: Kraków
max 350 m min 226 m
straighten 2.0km
timer 57min
north_east 180m
south_east 60m
średnia - trasa dla młodych wędrowników, możliwe strome podejścia
terrain  Nachylenia terenu
beach_access  Trasa w cieniu
directions_bus  Możliwy dojazd komunikacją miejską

Czas przejścia: około godziny1-1,5 godz.
Długość: 2.3 km

Chcecie zobaczyć owiane legendą Panieńskie Skały? (jeśli jeszcze nie znacie opowieści o siostrach Norbertankach z Salwatora zerknijcie TU).

Spacer możecie rozpocząć na przystanku MPK Panieńskie Skały. Idziemy uliczką o tej samej nazwie, która wkrótce zmieni się w bitą ścieżkę.


ul. Panieńskie Skały, początek żółtego szlaku

Przez mostek i małą łąkę (miejsce na piknik) dojdziemy do lasu. Tu towarzyszące nam czarne i żółte znaki się rozchodzą: czarny prowadzi do parkingu pod Zoo (MPK Baba Jaga), my wybieramy żółty.


mostek i łąka


rozejście czarnego i żółtego szlaku

Wkrótce ścieżka stanie się wąska i coraz bardziej kamienista, aż dotrze pod piękne, białe Panieńskie Skały. Tu fragmentami wspinamy się jak w górach i zupełnie zapominamy, że jesteśmy w wielkim mieście!


początek wspinaczki

Po dojściu do Panieńskich Skał możemy nadal wspinać się żółtym szlakiem przez Wolski Dół, aż do alei na tyłach ZOO.

Możemy też skręcić na zielony szlak, który u stóp pierwszej ze skał krzyżuje się z żółtym. Jeśli skręcimy w lewo zielonym szlakiem szeroka, równa ścieżka zaprowadzi nas do parkingu pod Zoo (przystanek MPK Baba Jaga). Jeśli natomiast skręcimy w prawo dojdziemy do polany z Kopcem Piłsudskiego.

Do Panieńskich Skał możemy też dojść od góry, od strony Zoo
. Wtedy musimy przejść na tyły ogrodu zoologicznego (tak jakbyśmy szli w kierunku Kopca Piłsudskiego). Na skrzyżowaniu alejek skręcamy w prawo, żółtym szlakiem i przez Wolski Dół schodzimy do Rezerwatu Panieńskie Skały. Uwaga – będzie dość stromo i wąsko!

Przy wejściu do Zoo punkty gastronomiczne (fast-food i słodycze)

Bardzo ładna terenowa, leśna trasa, polecamy szczególnie w dni pracujące, gdy w Lasku Wolskim nie ma żywego ducha i można rozkoszować się pięknem natury, aż trudno wtedy uwierzyć, że jesteśmy w Krakowie!

Rezerwat Panieńskie Skały i Wolski Dół


Więcej o Lesie Wolskim, atrakcjach i ścieżkach spacerowych:
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel