face Lasek Wolski - Wolski dół
Miejscowość: Kraków w pobliżu: Kraków
Kraj: Polska  
Region:  Kraków Małopolskie

check_circle  Nachylenia terenu
check_circle  Trasa w cieniu
check_circle  Możliwy dojazd komunikacją miejską
Wiek dziecka: 3 latka

Czas przejścia: około godziny

Długość: 3 km

Dojazd:
Dojechać możemy linią 152 wysiadamy na przystanku (na żądanie) Panieńskich Skał. Idziemy Aleją Panieńskich Skał, na której zaczyna się żółty szlak. Unikamy wtedy zatłoczonego autobusu jeżdżącego pod zoo.

Możemy też dojść do szlaku spod parkingu przy zoo. Idziemy wtedy zielonym szlakiem w kierunku Panieńskich Skał (tam krzyżują się oba szlaki – żółty i zielony) - szlak zielony tylko na początku wygląda na nadający się do przejechania wózkiem.

Początek trasy: Aleja Panieńskich Skał - początek żółtego szlaku

Sklepy i restauracje: Konieczny prowiant, gdyż poza ogrodem zoologicznym, w którym możliwy jest zakup podstawowych produktów spożywczych i fast foodów ciężko będzie nam kupić coś do jedzenia.

Bardzo ładna trasa, polecamy szczególnie w dni pracujące, gdy w Lasku Wolskim nie ma żywego ducha i można rozkoszować się pięknem natury, aż trudno wtedy uwierzyć, że jesteśmy w Krakowie.

Cała trasa jest w cieniu.

Trasa nie nadaje się pod wózek i jest dość trudna dla małego dziecka (częste wejścia w górę i zejścia w dół). Z nosidełkiem nie powinno być problemu (trzeba jedynie uważać na gałązki drzew), nie ma bardzo stromych zejść. Przy stromych wzniesieniach schodki.

Na trasie natrafiamy na rezerwat Panieńskie Skały, z którymi związana jest legenda o siostrach Norbertankach z Salwatora.

Trasa kończy się od drugiej strony ogrodu zoologicznego. Nam udało się jeszcze dojść na kopiec Piłsudskiego, koło którego jest plac zabaw dla dzieci (była to główna motywacja do wędrówki ;)

Początek żółtego szlaku - Aleja Panieńskich Skał


Rezerwat Panieńskie Skały - tu krzyżują się szlaki żółty i zielony


Autor: adelina
Data dodania:2012-10-18

Wiecej w regionie: Kraków

Trasy (19) Przyroda (26) Miejsca (64) Legendy
Przeglądaj inne regiony >>
comments powered by Disqus