face Użytek ekologiczny "Dolina Prądnika"
Miejscowość: Kraków w pobliżu: Kraków
Kraj: Polska  
Region:  Kraków

check_circle  Trasa przebiega płasko, bez nachyleń
check_circle  Trasa rowerowa
check_circle  Trasa dla małych cyklistów, z wyłączeniem ruchu samochodowego
check_circle  Trasa w cieniu
Piękna, malownicza dolina rzeki Prądnik - cisza, spokój, szum płynącego Prądnika i... niestety tony śmieci... Trasę dodaję, gdyż dolinkę odwiedziliśmy bardzo wczesną wiosną, podobno są akcje sprzątania doliny. Może po okresie zimowym ślady głupoty ludzkiej zostaną uprzątnięte a wtedy trasa jest naprawdę warta polecenia - jest to miejsce, pełne ciszy, spokoju i zieleni, której nam, mieszczuchom bardzo brakuje. W miejscu tym zobaczymy liczne ślady mieszkających tu bobrów i wydr. Szkoda, że znajduje się za blisko "cywilizacji".

Ścieżka jest wąska, nieprzejezdna dla wózków, prowadzi głównie w cieniu drzew.

Początek trasy: Dworek Białoprądnicki z placem zabaw dla dzieci.

Początek "Użytku ekologicznego Dolina Prądnika" po drugiej stronie ulicy Łukasza Górnickiego zaraz przy Dworku Białoprądnickim. Natkniemy się tam na dużą tablicę informacyjną i nieciekawie wyglądającą, wąską ścieżkę.

Idąc ścieżką mijamy zabudowania, wiadukt kolejowy (tu przy wezbranym Prądniku może być problem z przejściem - trzeba wtedy wspiąć się po schodkach na nasyp a potem z niego zejść...). W uszach przyjemna cisza, brak tu miejskiego gwaru i tłumów - tylko okoliczni mieszkańcy domków jednorodzinnych przychodzą tu na spacery.

Dolinką dojdziemy do Zielonek skąd możemy autobusem MPK dojechać do Krakowa.

Wąska ścieżka prowadzi zakolami Prądnika po jednej i po drugiej stronie. Miejsce naprawdę idealne na rodzinną wycieczkę, gdyby nie liczne oznaki naszej "kultury". Aż przykro patrzeć...

Na mapie zaznaczone wejście do doliny, idziemy wzdłuż rzeki Białucha:

Jeśli ktoś ma informacje o akcjach sprzątania doliny - będziemy wdzięczni za pozostawienie ich w komentarzach!Autor: adelina
Data dodania:2014-03-31

Wiecej w regionie: Kraków


Przeglądaj inne regiony >>

comments powered by Disqus