Park leśny w Witkowicach

Miejscowość: Witkowice

check_circle  Nachylenia terenu
check_circle  Ścieżki rowerowe
check_circle  Ścieżki dla małych cyklistów, z wyłączeniem ruchu samochodowego
check_circle  Górka do zjeżdżania na sankach
check_circle  Głównie w cieniu
check_circle  Plac zabaw dla dzieci

Witkowice to mała miejscowość leżąca na północ w granicach aglomeracyjnych Krakowa (przed Zielonkami).

Dojazd: Dojedziemy tu spod przystanku Dworzec Główny Wschód autobusem linii 115 oraz z pętli autobusowej Krowdrza Górka (linie 267 i 287). Odjazdy są co około pół godziny. Wysiadamy na przystanku Witkowice Nowe i zaraz przed przystankiem widzimy ścieżkę w dół prowadzącą do leśnego parku.

Las Witkowicki

Las Witkowicki jest łatwo dostępny, nieduży i nie dla grzybiarzy ale ładny, idealny na letnie upały, ciekawy dla dzieci... To fajne miejsce na wiosenny czy letni piknik- możemy wykorzystać stoły i ławki które zostały postawione przy ścieżce edukacyjnej (szachiści mający swoje pionki również mogą miło spędzić czas na łonie natury), dociekliwi mogą zapoznać się z informacjami na tablicach edukacyjnych albo podejrzeć przez "dziurkę od klucza" jakie gatunki flory i fauny zamieszkują las Witkowicki i postarać się je odnaleźć "na żywo", przy ścieżce znajdują się hotele dla owadów. W lesie wiele ścieżek do pospacerowania.

Plac zabaw 

Największą atrakcją dla dzieci jest znajdujący się na polanie fantastyczny plac zabaw z wykorzystaniem drewna i sznurka... czyli ekologiczny i pobudzający wyobraźnię - małpi gaj, huśtawka, drewniane mrówki, zjeżdżalnia.

Plac zabaw w Parku Witkowice
Plac zabaw w Parku Witkowice
Plac zabaw i polana - park leśny Witkowice
Plac zabaw i polana - park leśny Witkowice

Park Witkowice z wózkiem i rowerem

Przez park prowadzi szlak rowerowy. Do parku wjedziemy wózkiem jednak ścieżki tam są dzikie i szybko robią się wąskie, z wózkiem więc trudno nam będzie pospacerować. Miejsce to jest mało znane - przez co też nie jest zatłoczone. Spotkamy tu głównie okolicznych spacerowiczów. Przez las przepływa potok Bibiczanka.

Czerwony szlak rowerowy - park leśny Witkowice
Czerwony szlak rowerowy - park leśny Witkowice
Mostek - park w Witkowicach
Mostek - park w Witkowicach

Piolecamy bo to bardzo fajne miejsce na rodzinne chwile...i to całorocznie: wiosną buszujemy po leśnych ścieżkach szukając pierwszych oznak wiosny, obserwując trele i pierwsze ptasie gody, patrząc pod nogi w poszukiwaniu zwierzątek leśnego runa.... w lecie las jest cudownym miejscem dającym ochłodę przed rozpalonym słońcem, jesienią szukamy wszelakich kolorowych a czasami śmiesznych grzybów (grzybiarzom odradzamy bo to zupełnie niejadalne gatunki ale urocze), zimą szukamy tropów zajęcy, saren i dzików...

Park Leśny Witkowice znajdziecie też w interaktywnej prezentacji

"Prądnik Biały - odkryj go na nowo!" >>>

szpiedzywiedzy.pl/dzielnice_krakowskie
szpiedzywiedzy.pl/dzielnice_krakowskie

szpiedzywiedzy.pl/prądnik >>>

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel