Obserwatorium - klasztor Kamedułów (Lasek Wolski)

Miejscowość: Kraków
max 322 m min 266 m
straighten 1.3km
timer 30min
north_east 75m
south_east 20m
łatwa - trasa dostępna dla każdego, bez trudności terenowych
terrain  Nachylenia terenu
stroller  Trasa na wózek z dużymi kołami
directions_bike  Trasa pieszo rowerowa
beach_access  Trasa w cieniu
sports_basketball  Plac zabaw na trasie
directions_bus  Możliwy dojazd komunikacją miejską

Terenowa trasa głównie w cieniu Lasu Wolskiego. My daliśmy radę przebyć ją z wózkiem, ale ostrzegam - wygodnie nie było... Zdecydowanie bardziej polecam na pieszą wycieczkę.

Początek trasy

Samochodem: podjeżdżamy pod skrzyżowanie ulic Orlej z Rędzina.
MPK: linia 102 wysiadamy na przystanku Cmentarz Bielany. Jeśli chcemy zobaczyć teleskopy znajdującego się w pobliżu obserwatorium astronomicznego możemy wysiąść przystanek wcześniej - Obserwatorium, na teren obserwatorium wejście jest zabronione, możemy zobaczyć jednak pokazać dzieciom widoczny zza siatki duży radioteleskop.

Obserwatorium Astronomiczne UJOpis trasy

Początkowo idziemy przez teren łąk Uniwersytetu Rolniczego - zobaczymy pewnie stada pasących się tu stada owiec. Roztacza się stąd cudny widok na klasztor w Tyńcu, zakole Wisły, za drzewami widać wieże Klasztoru Kamedułów. Można tu odpocząć, rozłożyć koc piknikowy.

Trasa i łąki przy Uniwersytecie RolniczymDalsza część trasy prowadzi nas lasem pod Klasztor Kamedułów.
Paśnik na drodze do klasztoruDroga pod klasztor to podejście dość stromą (jak dla wózków) kamienistą ścieżką pod górkę. Z wózkiem podjazd był trudny. Wejść możemy jedynie na przyklasztorne podwórze, wejście na teren klasztoru jest możliwe dla mężczyzn w określonych godzinach, dla kobiet w kilka dni w roku.

Przed bramą Klasztoru o. KamedułówNa klasztornym dziedzińcu trawka i ławeczki, gdzie można odpocząć. Jeśli nic się nie zmieniło to mężczyźni mogą zwiedzić klasztor codziennie przez cały rok. Wpuszczani są co pół godziny w czasie otwarcia furty o godz. 8.00, 8.30, 9.00, 9.30, 10.00, 10.30, 11.00, 15.00, 15.30, 16.00 i 16.30. Kobiety natomiast mają wstęp do klasztoru tylko przez 12 dni w roku.

Na dziedzińcu klasztoruZ klasztoru wygodną asfaltową drogą możemy dojść pod zoo lub na kopiec Piłsudskiego, na którym znajduje się plac zabaw dla dzieci. Będąc z wózkiem musimy pamiętać, że wygodne zejście do przystanku mamy jedynie wracając tą samą drogą lub spod zoo.

Droga z klasztoru do zoo

Sklepy i jedzenie

Polecam zabranie na tresę własnego prowiantu - możliwość zakupu dań z grilla dopiero przy ZOO, słodycze i napoje w Mech Cafe przy CEE Symbioza poza tym niestety nie będziemy mieć po drodze sklepów spożywczych.

Więcej o Lesie Wolskim, atrakcjach i ścieżkach spacerowych:

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel