Obserwatorium - klasztor Kamedułów (Lasek Wolski)

Miejscowość: Kraków
max 322 m min 266 m
straighten 1.3km
timer 30min
north_east 75m
south_east 20m
łatwa - trasa dostępna dla każdego, bez trudności terenowych
terrain  Nachylenia terenu
stroller  Trasa na wózek z dużymi kołami
directions_bike  Trasa pieszo rowerowa
beach_access  Trasa w cieniu
sports_basketball  Plac zabaw na trasie
directions_bus  Możliwy dojazd komunikacją miejską

Terenowa trasa głównie w cieniu Lasu Wolskiego. My daliśmy radę przebyć ją z wózkiem, ale ostrzegam - wygodnie nie było... Zdecydowanie bardziej polecam na pieszą wycieczkę.

Początek trasy

Samochodem: podjeżdżamy pod skrzyżowanie ulic Orlej z Rędzina.

MPK: linia 102 wysiadamy na przystanku Cmentarz Bielany. Jeśli chcemy zobaczyć teleskopy znajdującego się w pobliżu obserwatorium astronomicznego możemy wysiąść przystanek wcześniej - Obserwatorium, na teren obserwatorium wejście jest zabronione, możemy zobaczyć jednak pokazać dzieciom widoczny zza siatki duży radioteleskop.

Obserwatorium Astronomiczne UJ

Opis trasy

Początkowo idziemy przez teren łąk Uniwersytetu Rolniczego - zobaczymy pewnie stada pasących się tu stada owiec. Roztacza się stąd cudny widok na klasztor w Tyńcu, zakole Wisły, za drzewami widać wieże Klasztoru Kamedułów. Można tu odpocząć, rozłożyć koc piknikowy.

Trasa i łąki przy Uniwersytecie Rolniczym
Droga prowadząc z obserwatorium do klasztoru o. Kamedułów

Dalsza część trasy prowadzi nas lasem pod Klasztor Kamedułów.

Paśnik na drodze do klasztoru

Droga pod klasztor to podejście dość stromą (jak dla wózków) kamienistą ścieżką pod górkę. Z wózkiem podjazd był trudny. Wejść możemy jedynie na przyklasztorne podwórze, wejście na teren klasztoru jest możliwe dla mężczyzn w określonych godzinach, dla kobiet w kilka dni w roku.

Przed brama klasztoru o. Kamedułów

Na klasztornym dziedzińcu trawka i ławeczki, gdzie można odpocząć. Jeśli nic się nie zmieniło to mężczyźni mogą zwiedzić klasztor codziennie przez cały rok. Wpuszczani są co pół godziny w czasie otwarcia furty o godz. 8.00, 8.30, 9.00, 9.30, 10.00, 10.30, 11.00, 15.00, 15.30, 16.00 i 16.30. Kobiety natomiast mają wstęp do klasztoru tylko przez 12 dni w roku.

Na dziedzińcu klasztoru o. Kamedułów

Z klasztoru wygodną asfaltową drogą możemy dojść pod zoo lub na kopiec Piłsudskiego, na którym znajduje się plac zabaw dla dzieci. Będąc z wózkiem musimy pamiętać, że wygodne zejście do przystanku mamy jedynie wracając tą samą drogą lub spod zoo.

Droga z Klasztoru o. Kamedułow do zoo

Sklepy i jedzenie

Polecam zabranie na tresę własnego prowiantu - możliwość zakupu dań z grilla dopiero przy ZOO, słodycze i napoje w Mech Cafe przy CEE Symbioza poza tym niestety nie będziemy mieć po drodze sklepów spożywczych.

Więcej o Lesie Wolskim, atrakcjach i ścieżkach spacerowych:

Las Wolski - atrakcje, szlaki, polany

Las Wolski - atrakcje, szlaki, polany

Największy teren zielony na terenie Krakowa! Warto tu przyjechać w każdą porę roku: na spacer, na rower, a zimą na sanki ...

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel