Zoo
Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14
30-232 Kraków
call (0-12) 425-35-51    link www.zoo-krakow.pl

check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Drogi płaskie, bez nachyleń terenu
check_circle  Drogi asfaltowe
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Głównie w cieniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Parking
check_circle  Miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Przewijak dla niemowląt
check_circle  Toaleta dla osób niepełnosprawnych
check_circle  Plac zabaw

Jak dojechać do zoo?

Przy Błoniach spod Hotelu Cracovia odjeżdżają autobusy MPK pod Zoo linia numer 134. Niestety w weekendowe, ciepłe dni, pomimo tego, że autobusy jeżdżą wtedy naprawdę często, polecam wsiąść na pierwszym przystanku przy Cracovii, na następnych już jest to często niemożliwe, szczególnie z wózkiem. By uniknąć tłoku w autobusie my wybieramy pieszą wycieczkę do Zoo z przystanku "Kasztanowa" SZCZEGÓŁY >>>

Można też dojść leśną ścieżką przez Rezerwat Panieńskie Skały >>> (MPK Panieńskie Skały)

Samochód: Od poniedziałku do piątku istnieje możliwość dojazdu na płatny parking niestrzeżony przy głównej bramie ZOO.
W sobotę i dni świąteczne obowiązuje zakaz wjazdu do Lasu Wolskiego. Pojazdy należy pozostawić na parkingu oddalonym od ZOO o ok.1 km; dojście ścieżką spacerową pod górę, przez las lub dojazd busem. Przy dojeździe samochodem w ciepłe, weekendowe dni niestety może nas spotkać czekanie pod parkingiem aż zwolni się miejsce.

Zwierzęta w krakowskim zoo

Krakowskie zoo nie jest duże, przez co nie jest takie przytłaczające i jesteśmy w stanie zwiedzić je w jeden dzień. W ogrodzie ścieżki są asfaltowe (nadają się do każdego rodzaju wózka), zarówno w słońcu, jak i w cieniu. Przed ogrodem możliwość zjedzenia dań z grilla. W ogrodzie bar typu fast food. W środku ogrodu drewniany plac zabaw oraz płatne "kulki".

W Krakowskim Ogrodzie zoologicznym Zobaczymy m.in słonie, żyrafy, zebry, tygrysa, flamingi, fokę i wiele innych zwierząt. Największą popularnością wśród dzieci cieszą się pingwiny, dzięki przeźroczystej szybie akwarium można zobaczyć jak te zwinne ptaki świetnie sobie radzą w wodzie, jak pływają i nurkują. O specjalnych godzinach odbywa się też pokaz karmienia poszczególnych zwierząt. 

Mini Zoo

W środku Zoo znajduje się Mini-zoo, gdzie można pogłaskać i pokarmić marchewką zwierzaki (o marchewkę należy poprosić znajdującego się tam pracownika). Niektóre ze zwierząt biegają tu swobodnie, a maluchy mogą je dotykać i głaskać.

Przewijak dostępny w toalecie dla niepełnosprawnych w żyrafiarni.


Miłośników przyrody zapraszamy też do położonego w pobliżu zoo (10 min. al. Żubrową) Centrum Edukacji Ekologicznej SYMBIOZA:

Więcej o Lesie Wolskim, jego atrakcjach i trasach spacerów znajdziecie w tym artykule:Autor: adelina
Data dodania / aktualizacji: 2021-07-16

Wiecej w regionie: Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel