Poznań z dziećmi. Zwiedzanie i atrakcje

Wycieczka do Poznania z dziećmi 

Poznań to barwne i interesujące miasto oferujące mnóstwo atrakcji dla rodzin i dzieci w każdym wieku! Można tu ciekawie spędzić wiele dni, my mamy dla Was "ściągę" z podstawowych i najważniejszych atrakcji, czyli...

Poznań - punkty obowiązkowe

Wielka historia, awanturnicze legendy, zabawna gwara, pyszne słodkie rogale... ale i tak pewnie zaczniecie od... koziołków!

Stary Rynek w Poznaniu

Koziołki w Poznaniu - gdzie i kiedy zobaczyć?

Obserwacja sympatycznych maleńkich koziołków trykających się na wieży poznańskiego ratusza to tradycyjny i obowiązkowy punkt zwiedzania Poznania. Pamiętajcie, że "spektakl" można zobaczyć tylko w samo południe, punktualnie o 12:00. Obserwować je można z płyty rynku, ale też np. z okna Rogalowego Muzeum Poznania.

Stary Rynek w Poznaniu. Ratusz i trykające się koziołki

Jeśli chcecie bliżej poznać poznańskie koziołki podejdźcie na plac Kolegiacki - te koziołki są zawsze do Waszej dyspozycji!

Z dziećmi w Poznaniu. Koziołki na Placu Kolegiackim

Stary Rynek w Poznaniu - atrakcje dla dzieci

Co jeszcze, poza koziołkami warto pokazać dzieciom na Poznańskim Rynku? Na pewno 4 fontanny, symbolizujące 4 cztery żywioły. Czy odgadniecie, która fontanna symbolizuje wodę, ogień, powietrze i ziemię? 

Stary Rynek w Poznaniu: Ratusz i fontanna Apolla

Zwiedzanie Poznania - co zobaczyć z dziećmi?

Miejsce, które spodoba się całej rodzinie to Rogalowe Muzeum Poznania. Zobaczycie tu jak wypieka się miejscową specjalność, poznacie poznańskie legendy i nauczycie się podstaw poznańskiej gwary. To tu znajduje się też najlepszy punkt widokowy na koziołki trykające się w południe na Ratuszu. Pamiętajcie, aby wcześniej zarezerwować miejsce na pokazie!

Poznań - Ostrów Tumski

Punkt obowiązkowy wizyty w Poznaniu to także spacer na Ostrów Tumski - wyspę na Warcie, na której znajdował się gród pierwszych Piastów. Warto zaglądnąć do katedry oraz rezerwatu archeologicznego Genius Loci >>> - zobaczycie tu oryginalny, ponadtysiącletni wał obronny!

Poznań, Ostrów Tumski

Poza tym czeka na Was szereg muzeów, zabytków i atrakcji: kolejka Maltanka, która zawiezie nas do zoo, słynna Palmiarnia i wielki park wodny Termy Poznańskie. 

Plac zabaw w centrum Poznania

...znajdziecie np. przy Starej Gazowni (pl. Międzymoście, oznaczony na mapie poniżej)

Poznań, park i plac zabaw w centrum (przy Starej Gazowni)


Ciekawe miejsca w okolicy Poznania

Jeśli wybierzecie się na wycieczkę do Poznania warto zwiedzić też okolice - np. pojechać nad pobliskie Jezioro Lednickie (Poznań - Lednogóra - ok 30 km) do Muzeum Pierwszych Piastów i Wielkopolskiego Parku Etnograficznego:

...a w nie tak odległym Gnieźnie (ok 50 km z Poznania) zobaczyć słynne Drzwi Gnieźnieńskie w katedrze, zaglądnąć do Muzeum Początków Państwa Polskiego i przespacerować się szlakiem królików:


Bezpłatny e-book i audiobook

Na zwiedzanie Poznania i wycieczki po okolicy polecamy Wam opracowany przez naszą Fundację bezpłatny e-book i audiobook (książeczek szukajcie w bibliotekach) pt. "Kiedy Polska była mała. Rodzinny przewodnik po zabytkach pamiętających początki państwa polskiego"Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel