Rogalowe Muzeum Poznania

Stary Rynek 41/2 wejście od ul. Klasztornej 23
61-772 Poznań
call 690 077 800    link rogalowemuzeum.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci
Bardzo lubimy „żywe muzea”! Za to, że można się trochę ubrudzić lepkim ciastem, ale przede wszystkim za wiedzę o mieście, lokalnych tradycjach i legendach przekazywaną „na żywo” przez animatorów prowadzących zajęcia.

Warsztaty w Rogalowym Muzeum zaczynają się właśnie od opowieści: nie tylko o rogalach, ale i miejskich legendach, co ważne: w lokalnej, poznańskiej gwarze!Kiedy przyjdzie czas na pokaz lepienia rogali (i zdradzenia sekretu ciasta i nadzienia) rękawy zakasają najmłodsi widzowie. Tradycyjnego rogala lepią bowiem sami prowadzący, a dzieciaki zapraszane są jedynie do asystowania – wyrabiania ciasta, nakładania nadzienia i zawijania. Każdy chętny będzie miała szansę spróbować swych sił w wybranym momencie.

Na koniec każdy z widzów może spróbować kawałka rogala.

Dodatkowa atrakcja to warsztaty południowe, w trakcie których możemy przez okno podziwiać trykające się koziołki. To najlepszy punkt widokowy! Okna sali wychodzą wprost na wieżę ratuszową.UWAGA! warto wcześniej zarezerwować sobie miejsce na konkretny termin warsztatów!

Informacje praktyczne: muzeum mieści się na piętrze zabytkowej kamienicy. Wchodzimy po schodach – wózki trzeba zostawić na parterze. Na podwórku za kamienicą jest mały stragan z pamiątkami… oraz oczywiście rogalami. Przy dobrej pogodzie można tu przysiąść w cieniu i poczekać na pokaz. Toaleta znajduje się przy sali warsztatowej.
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Poznań


Wczytuję komentarze ...
cancel