Poznań z dzieckiem - które miejsca warto odwiedzić?

Zawiera się w regionach: Wielkopolskie
Poznań to miasto duże i urocze, a miejsc dla dzieci wciąż przybywa! Jeśli przyjeżdżacie do Poznania na rodzinną wycieczkę na pewno zaczniecie zwiedzanie od Poznańskiego Rynku.


trykające się koziołki na poznańskim Ratuszu

To tu w samo południe na Ratuszu możecie zobaczyć słynne poznańskie koziołki. Jeśli przegapicie godzinę 12:00, albo chcecie bliżej poznać bohaterów miejskiej legendy podejdźcie na plac Kolegiacki. Znajdujące się tu „pomnikowe koziołki” można pogłaskać, a nawet ujeżdżać!


koziołki na placu Kolegiackim

Co jeszcze warto pokazać dzieciom na Poznańskim Rynku? Na pewno 4 fontanny, symbolizujące 4 cztery żywioły. Czy odgadniecie, która fontanna symbolizuje wodę, ogień, powietrze i ziemię? Możecie pójść dalej tropem 4 żywiołów – 4 propozycje tras znajdziecie w przewodniku Cztery żywioły i dwa koziołki


ogień, woda, powietrze czy ziemia?

Miejsce, które spodoba się całej rodzinie to poznańskie Rogalowe Muzeum Poznania. Zobaczycie jak wypieka się miejscową specjalność, poznacie poznańskie legendy i nauczycie się podstaw poznańskiej gwary. To tu znajduje się też najlepszy punkt widokowy na koziołki trykające się w południe na Ratuszu. Pamiętajcie, aby zarezerwować miejsce na pokazie!


W Rogalowym Muzeum Poznania

Poznań to także ciekawe muzea. Szczególnie polecamy Rezerwat Genius loci na Ostrowie Tumskim oraz multimedialne centrum historii miasta Brama Poznania. W Centrum Sztuki Dziecka z nową siedzibą Sceną Wspólną na Cytadeli na dzieci czekają niesamowite spotkania, warsztaty, koncerty. Ciekawa atrakcja dla dzieci to kolejka Maltanka, którą dojedziemy do jednego z najsłynniejszych w Polsce ogrodów zoologicznych.

W ciepłe dni warto odpocząć w jednym z licznych parków (np. w Parku Wilsona). Szczególnie polecamy plac zabaw przy Starej Gazowni (pl. Międzymoście) lub w zacienionym ogródku jordanowskim w parku pod Wzgórzem św. Wojciecha na rogu ul. Solnej i ul. Działowej. W czasie letnich upałów odwiedźcie fontannę na pl. Wolności. W deszczowe dni możemy poszaleć w wielkim aquaparku Termy Maltańskie, a zaczarowany świat przywita nas w Palmiarni Poznańskiej.


plac zabaw przy Starej Gazowni

Co jeszcze warto wiedzieć wybierając się do Poznania? Mieszkańcy (i turyści) narzekają niestety na trudności z przejazdem dla wózków dziecięcych. Schody bez podjazdów mogą się pojawić w przejściach podziemnych, przy przystankach tramwajowych. Nam wiele kłopotu sprawiło też kupno biletów komunikacji miejskiej – jak już natraficie na automat radzimy zaopatrzyć się na zapas!
cancel