Muzeum Początków Państwa Polskiego

Kostrzewskiego 1
62-200 Gniezno
call 61 426 46 41    link www.muzeumgniezno.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Parking
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
Muzeum Początków Państwa Polskiego znajduje się po drugiej stronie Jeziora Jelonek. Spod Archikatedry dojdziemy tu wzdłuż ruchliwej ulicy, lub przyjemniej: ścieżkami spacerowymi wokół jeziora.

W Muzeum czeka nas podróż w przeszłość nie tylko pierwszej stolicy Polski, ale także całego kraju.Na początek znajdziemy tu m.in. replikę Drzwi Gnieźnieńskich, przy której (w przeciwieństwie do krótkiego pokazu w Katedrze) będziemy mogli spędzić dużo więcej czasu, pooglądać dokładnie poszczególne kwatery, a dzięki tablicom informacyjnym zwrócić uwagę na wiele ciekawych szczegółów.

Następnie przemieszczamy się wzdłuż korytarza z osią historii – warto przyjrzeć się jej bliżej i wyszukać najciekawsze momenty!

Wchodzimy kolejno do kilku sal, w każdej najpierw oglądamy krótki film (uwaga – dla najmłodszych niektóre sceny mogą być drastyczne), a następnie mamy chwilę, aby rozejrzeć się po eksponatach w gablotach. Wiele z nich to repliki najcenniejszych polskich wczesnośredniowiecznych zabytków, których oryginały znajdują się w innych muzeach w kraju np. na Wawelu. Zobaczymy też przedmioty pochodzące z wykopalisk z gnieźnieńskiego Wzgórza Lecha.

Przy okazji wizyty w Muzeum przeczytajcie koniecznie nasz bezpłatny e-book (lub wysłuchajcie audiobook) „Kiedy Polska była mała”. Bohaterka, szukając pamiątek „małej Polski”, zawędruje także do gnieźnieńskiej Archikatedry i Muzeum Początków Państwa Polskiego! Ciekawe, co na co zwróci uwagę i co spodoba jej się najbardziej?

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Wielkopolskie


Wczytuję komentarze ...
cancel