Trakt Królewski: gonimy króliki w Gnieźnie!

Miejscowość: Gniezno w pobliżu: Poznań
Region: 
łatwa - trasa dostępna dla każdego, bez trudności terenowych
stroller  Trasa na wózek spacerowy (małe kółka)
restaurant  Restauracja lub bar w pobliżu
shopping_cart  Sklep w pobliżu
sports_basketball  Plac zabaw na trasie
sports_tennis  Atrakcje dla dzieci
directions_car  Trasa opisana i dostosowana dla osób z samochodem
directions_bus  Możliwy dojazd busem lub autobusem
train  Możliwy dojazd pociągiem

Czy wiecie, że na gnieźnieńskich ulicach niedawno zamieszkały króliki? Jest ich 15, a każdy z nich ma Wam coś do opowiedzenia o historii miasta: zarówno tej najdawniejszej, związanej z początkami państwa polskiego (królik-woj piastowski), jak i późniejszymi czasami (np. królik-Napoleon, królik- powstaniec wielkopolski), aż po współczesność (królik hokeista i żużlowiec)

Fot. Urząd Miasta Gniezna
Fot. Urząd Miasta Gniezna

Sympatyczne króliki to nie wszystko! Trakt Królewski w Gnieźnie to także 5 posągów władców i 2 rzeźby ilustrujące gnieźnieńskie legendy, 4 ciekawe makiety zabudowy miasta z brązu i liczne tablice informacyjne. Całość składa się na ciekawą rodzinną trasę, w której każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego: najmłodsi będą śledzić króliki, starsi dowiedzą się ciekawostek o mieszkańcach i historii miasta.

Fot. Urząd Miasta Gniezna
Fot. Urząd Miasta Gniezna

W przebyciu trasy na pewno pomoże Wam MAPA, PRZEWODNIK – a w nim mnóstwo faktów i ciekawostek i legend (można go wydrukować ze strony Urzędu Miasta Gniezna, o TU) oraz APLIKACJA „Królika GOń” (do pobrania również na urzędowej stronie, o TU).

Urząd Miasta Gniezna

Spacer możemy zacząć w dowolnym miejscu: przy Katedrze (tu na Pl. Św. Wojciecha znajduje się główny parking dla turystów), przy Muzeum Początków Państwa Polskiego (punkt obowiązkowy!), lub przy dworcu PKP/PKS (tu dodatkowo czeka na nas zacieniony plac zabaw w parku im. T. Kościuszki).

Plac zabaw w Parku im. T. Kościuszki

Więcej zdjęć i informacji o Trakcie Królewskim (i królikach!) na stronie Urzędu Miasta w Gnieźnie.

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Wielkopolskie


Wczytuję komentarze ...
cancel