TOP 5 gier planszowych na prezent dla dziecka

Uwielbiane i sprawdzone przez nasze dzieci - gry, które bardzo lubimy i do których często wracamy!

1. Takenoko

Słodki, żarłoczny biało-czarny niedźwiadek, uwijający się w pocie czoła ogrodnik i nadgryzione bambusowe pędy w cesarskim ogrodzie… To gra obok której niewielu przejdzie obojętnie! Jest z pewnością grą dla dzieci, przy której dobrze bawią się i dorośli gracze!

Gra Takenoko recenzja >>

2. Lisek Urwisek

Ach, któż z nas nie lubi detektywistycznych zagadek? Czy potraficie zgadnąć, który z rudych urwisów podkradł upieczone przez gospodynię ciasto? Czy była to niewinnie wyglądająca w swym czerwonym szaliku Leokadia, a może Feliks w czarnej pelerynie? Tak chytrze mu z oczu patrzy… Gracze stanowią jedną drużynę detektywistyczną, której celem jest schwytanie złodziejaszka. Poruszając się po planszy odkrywają wskazówki. Muszą jednak się spieszyć - przebiegłego urwiska trzeba złapać zanim ucieknie on do swej norki. Gra robi furorę wśród dzieci wczesnoszkolnych!

Gra Lisek Urwisek recenzja >>

3. Splendor

Gra genialna w swojej prostocie! Ciekawa tematyka kupców kamieni szlachetnych zapewne zaciekawi dorosłych i nastolatków, a prostota zasad sprawi, że będą mogli zasiąść z nami do rozgrywki dużo młodsi uczestnicy. Idealnie powinna się sprawdzić w rodzinach z dziećmi z większą różnicą wieku, dla których szczególnie trudno dobrać dobrą planszówkę.

Recenzja gry Splendor >>

4. 7 Cudów Świata Architekci

Zbuduj swój własny CUD ŚWIATA! Wybieraj karty i wznoś kolejne etapy starożytnej budowli. To uproszczona edycja kultowej gry 7 cudów Świata. Dużą zaletą gry jest szybka rozgrywka - partia idzie dynamiczna i sprawnie, co przy grze z dziećmi ma duże znaczenie. Tu również dużym plusem gry jest jej uniwersalność - sprawdzi się do wspólnych rozgrywek z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym, nastolatkiem i w gronie dorosłych graczy.

Recenzja gry 7 Cudów Świata Architekci >>

7 Cudów Świata Architekci
7 Cudów Świata Architekci

5. Tajemniczy Ogród

Jak będzie wyglądał Twój Tajemniczy Ogród? Piękne rośliny, barwne kwiaty, tajemnicze grzyby, krzewy i drzewa, trawniki, domki dla ptaków, malownicze murki i romantyczne altanki...W czasie rozgrywki tworzymy z pięknie ilustrowanych kart swój własny, niepowtarzalny ogród. Jednak nie tylko względy estetyczne będą istotne, ważne, żeby przy okazji zbierać punkty!

Recenzja gry Tajemniczy Ogród >>

Tajemniczy ogród, Rebel - dodatki
Tajemniczy ogród, Rebel - dodatki
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel