7 Cudów Świata Architekci

STRATEGICZNA
face wiek: 8+
hourglass_empty czas: 25 min
supervised_user_circle ilość graczy: 2-7
casino wydawca: Rebel

Zbuduj swój własny CUD ŚWIATA! Wybieraj karty i wznoś kolejne etapy starożytnej budowli.

7 cudów świata Architekci - otwieramy pudełko

Choć pudełko do gry nie jest takie małe przestrzeń w nim jest bardzo przemyślana! W plastikowych saszetkach przechowujemy zestawy dla poszczególnych cudów świata: kartoniki z budowlą oraz zestaw kart dla danego cudu, który wybieramy na początku gry. W osobnym pudełku są komponenty wspólne. Dzięki temu od razu bez szukania i przeglądania całości mamy skompletowane  elementy, które rozkładamy na stole w trakcie rozgrywki - chyba nawet nie trzeba wyjaśniać, jak bardzo jest to wygodne! 

7 cudów Architekci - rozgrywka

Na początku gry każdy z graczy wybiera jeden z cudów świata - znajdujący się w nim zestaw kart trafia na środek stołu, a poszczególne kafelki naszego cudu ustawiamy stroną “niezbudowaną”. Na środek trafiają też komponenty wspólne: główny stos kart, żetony oraz znacznik kota.

W czasie swojego ruchu gracz wybiera jedną kartę spośród znajdujących się na stole stosów: karty ze stosów graczy są widoczne, stos główny to karty-niespodzianki, nie wiemy co się tu kryje. Na szczęście podczas rozgrywki mamy miłego pomagacza - gracz, który ma aktualnie znacznik kota może podejrzeć kartę ze stosu głównego. 

7 Cudów Świata Architekci
7 Cudów Świata Architekci

Na kartach znajdują się surowce potrzebne do budowy kolejnych etapów cudu - w trakcie gry budujemy nasz cud odsłaniając poszczególne jego części. Po wykorzystaniu surowców do budowy cudu karty te odrzucamy. W grze mamy również zielone karty naukowe umożliwiające zdobycie żetonów Postępu oraz czerwone karty - tarcze zwiększające siłę militarną. Rozgrywka kończy się w momencie, kiedy jeden z graczy ukończy budowę swojego cudu świata - wtedy podliczane są zdobyte w grze punkty. 

Budowanie cudu świata
Budowanie cudu świata

Dużą zaletą gry jest szybka rozgrywka - partia jest dynamiczna i szybka, dzięki czemu gra idealnie się sprawdzi w rodzinnym gronie. Minusem dla wielu może okazać się dość spora losowość - niby wybieramy kartę spośród kilku stosów, ale (zwłaszcza grając w dwie osoby) często zdarza się sytuacja, że… te karty są takie same. Biada oczekującym planowania i strategii - to gra, w której musimy umieć dostosować się do sytuacji, zmienić plany i pójść czasem w innym kierunku niż zamierzaliśmy. I pamiętajcie - nie zawsze wygrywa osoba, która kończy budowanie jako pierwsza!

7 cudów Architekci dla dzieci

Dzieciakom na pewno spodoba się budowanie Cudu poprzez odkrywanie poszczególnych jego kafelków. Gra ma też bardzo przyjemna oprawę graficzną i nie za długą rozgrywkę, co przy z grze z dziećmi ma ogromne znaczenie. 

Poszczególne odsłanianie kafelków cudu świata
Poszczególne odsłanianie kafelków cudu świata
Gra 7 Cudów Świata Architekci wydawnictwo Rebel
Gra 7 Cudów Świata Architekci wydawnictwo Rebel

Grę do recenzji przekazało wydawnictwo REBEL - dziękujemy!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel