Który to LISEK URWISEK?

PLANSZOWA KOOPERACYJNA
face wiek: 5+
hourglass_empty czas: 20 min
supervised_user_circle ilość graczy: 2-4
casino wydawca: Nasza Księgarnia
Który z rudych urwisów podkradł upieczone przez gospodynię ciasto? Czy była to niewinnie wyglądająca w swym czerwonym szaliku Leokadia, a może Feliks w czarnej pelerynie? Tak chytrze mu z oczu patrzy…

Podejrzane lisy układamy wokół planszy, odkrywając jedynie dwie karty.Gracze stanowią jedną drużynę detektywistyczną, której celem jest schwytanie złodziejaszka. Poruszając się po planszy odkrywają wskazówki. Muszą jednak się spieszyć - przebiegłego urwiska trzeba złapać zanim ucieknie on do swej norki. Każdy z graczy przed swoją turą decyduje, czy odsłania podejrzane liski, czy szuka wskazówek. Następnie rzuca trzema kostkami (ma trzy rzuty). Jeśli wybrał odsłanianie kart na wszystkich kostkach musi uzbierać znaczek oczka, jeśli tropienie - ślady łapek.Gdy pomimo trzech rzutów obrazki na kostkach się różnią to Lisek Urwisek porusza się do przodu.Jeśli wybraliśmy poszukiwanie wskazówek i na wszystkich kostkach udało nam się wyrzucić ślady łapek nasz pionek-detektyw porusza się w dowolną stronę po planszy w poszukiwaniu wskazówek.Gdy gracz wyruszył w teren i odkrył wskazówkę (np. okulary) umieszcza ją w dekoderze. Następnie sprawdza czy chytry złodziej ją posiada. Jeśli w dekoderze pojawi się zielona kropka to znaczy, że urwisek posiada dany przedmiot.W trakcie gry musimy starać się zapamiętać jakie przedmioty posiada (bądź nie) poszukiwany urwis - wokół planszy będą się bowiem pojawiać nowe podejrzane liski.

Proste zasady, szybka, ciekawa rozgrywka. Atutem gry jest praca zespołowa - nie ma tu wygranych, przegranych, wszyscy tworzą jedną drużynę.

Dziękujemy wydawnictwu Nasza Księgarnia za udostępnienie gry do recenzji.

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel