Kraków dla krakusa i turysty

Dzięki setkom publikacji dotyczącym Krakowa miasto to wydaje się wyjątkowo bliskie nie tylko jego mieszkańcom, ale i ludziom niemalże z drugiego końca świata.

Co jeszcze można napisać o mieście Kraka? Co przeczytać przedszkolakom, co podsunąć starszakom, chcącym lepiej poznać swoje miasto, lub wybierającym się tu na wycieczkę? Wybraliśmy nasze ulubione tytuły, oto one:

Kraków w zagadkach i ciekawostkach: E. Stadtmuller, A. Chachulska "Zagadki, wierszyki, ciekawostki o Krakowie. Krakusek:


Bezpłatna publikacja Krakowskiego Biura Festiwalowego : polsko-angielski PRZEWODNIK KIDS IN KRAKOW.


PRZYGODA DLA PRZEDSZKOLAKA
Barbara Sudoł, Kogutek Ziutek w Krakowie


Sympatyczny kogutek, wraz z przyjaciółmi zwiedza poznaje krakowskie „miejsca obowiązkowe”. Zajrzyjcie do książki i poznajcie ją lepiej dzięki naszej recenzji!

OPOWIEŚĆ RYSUNKOWA Z NAUKĄ CZYTANIA
Ola Artymowska, Agata Dębicka-Cieszyńska, Sylabami po Krakowie


Na siedmiu obrazach współczesnego Krakowa śledzimy pełną humoru rysunkową opowieść. Przy okazji przedszkolak może rozpocząć swoją pierwszą przygodę z czytaniem! Zajrzyjcie do książki i poznajcie ją lepiej dzięki naszej recenzji!

HISTORIA W OBRAZACH:
A.Wabik + XULM, Jestem miasto Kraków


Historia Krakowa od średniowiecza po czasy współczesne zamknięta w 8 barwnych osłonach. Najważniejsze miejsca, postacie i wydarzenia zostały podpisane… ale nie opisane. Jeżeli nie wszystko będzie dla nas jasne mamy dobry pretekst, aby wspólnie poszukać odpowiedzi na zadawane przez dzieciaki pytania!

KRAKÓW WIERSZEM
M. Czuma, Krakowskie Abecadło


Piękne wydanie wierszy, które w porządku alfabetycznym przedstawią nam wszystko co najważniejsze w historii i tradycji miasta: od „A” jak andrus, po „Ż” jak żacy!

KRAKÓW W LEGENDACH I OPOWIEŚCIACH
Jan Adamczewski, Legendy i opowieści starego Krakowa


Szukacie pełnego zbioru znanych i nieznanych krakowskich legend i opowieści? Polecamy dwa zbiory opracowane przez ….. Zajrzyjcie do książek i poznajcie je lepiej dzięki naszej recenzji!

JESZCZE WIĘCEJ FAKTÓW HISTORII:
E. Stadtmuller, A. Chachulska, Kraków i okolice


Opisy 10 spacerów po Krakowie i jego okolicach (Wieliczka, Bochnia, Niepołomice, Ojców i Pieskowa Skała) poznacie mnóstwo ciekawostek i faktów z historii miasta i jego mieszkańców. To wyjątkowy rodzinny przewodnik, w którym każdy znajdzie coś dla siebie: przedszkolak, uczeń i rodzic.

WSPÓŁCZESNA BAŚŃ MIEJSKA
Dorota Terakowska, Babci Brygidy szalona podróż po Krakowie

Kto powiedział, że baśnie są tylko dla przedszkolaków? Pewnego krakowskiego trzecioklasistę odwiedza tajemnicza babcia, która prosi o pokazanie jej miasta. Jesteście ciekawi co z tego wyniknie? Zajrzyjcie do książki i poznajcie ją lepiej dzięki naszej recenzji!

DETEKTYWISTYCZNYM SZLAKIEM
Beata Sarnowska, Tajemnica krakowskich pocztówek

Przed grupą przyjaciół stoi nie lada zadanie rozwiązania zagadki zniknięcia zbioru zabytkowych pocztówek. Kolejne poszlaki prowadzą ich przez różne krakowskie zaułki, najczęściej te wcale „niepocztówkowe”. Zajrzyjcie do książki i poznajcie ją lepiej dzięki naszej recenzji!

ŚLADEM DWÓCH PSÓW I KOTA:
B. Gawryluk, Dżok, legenda o psiej wierności
J. Gellner, B. Sobucka, Niesamowita przygoda psa Dżimusia
I. Gierłach, Kotek Włodek z Nowej Huty


Opowieści dla miłośników czworonogów z Krakowem w tle. Poznamy fabularyzowaną opowieść o Dżoku, który mieszkał na Rondzie Grunwaldzkim i który doczekał się swojego pomnika pod Wawelem. Dżimuś prof. K. Estreichera pokaże nam Kraków początku XX w., przedstawi prezydenta J. Leo i wybitnego biologa: doktora O. Bujwida. Natomiast kotek Włodek oprowadzi nas po wyjątkowej krakowskiej dzielnicy: Nowej Hucie, zarówno tej historycznej, jak i współczesnej.

Zachęcamy również do lektury BEZPŁATNYCH KRAKOWSKICH E-BOOKÓW opracowanych przez naszą Fundację:
E-book i mapa Mały Tadek rusza śladami Tadeusza - rodzinny spacer po Krakowie śladami T. Kościuszki

E-book i mapa Staszkowa wyprawa śladami Stanisława - rodzinny spacer po Krakowie
śladami S. WyspiańskiegoE-book W śpiochach, szortach lub spódnicy spaceruję po dzielnicy - rodzinne przewodniki po krakowskich dzielnicach: Zwierzyniec i Przegorzały oraz Bronowice i MydlnikiE-book Kiedy Polska była mała - szczególnie polecamy rozdział poświęcony tropieniu śladów Małej Polski w Krakowie

Artykuł powstał w ramach cyklu: W Polskę bez plecaka, prezentującego najciekawsze, niebanalne i najbardziej wartościowe publikacje dla młodych turystów i ich rodziców.

Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do odkrywania rozmaitych zakątków Polski i staną się niezastąpionymi towarzyszami rodzinnych podróży!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel