Legendy i opowieści starego Krakowa

Nigdy niestarzejąca się klasyka krakowskich legend i opowieści doczekała się już wielu wydań.

W tych dwóch niewielkich, bardzo starannie wydanych książeczkach znajdziemy najważniejsze krakowskie legendy, zarówno te znane w całej Polsce: o smoku wawelskim, czy królewnie Wandzie, jak i opowieści, w tym o postaciach i wydarzeniach historycznych, które zaskoczą nawet mieszkańców miasta.

Zresztą sprawdźcie sami w spisach treści poniżej:

LEGENDY STAREGO KRAKOWA:


OPOWIEŚCI STAREGO KRAKOWA:
Redakcja legend i opowieści jest skierowana do kilkuletniego czytelnika, jednak nie najmłodszego. W tekście pojawiają się bowiem archaizmy (powinny być zrozumiałe z kontekstu), ale i same wydarzenia bywają brutalne… bratobójstwo, rozmaite zbrodnie i morderstwa (mimo, że przykładnie ukarane) mogą być zbyt trudne do przyjęcia dla wrażliwego dziecka.

Staranne, realistyczne ilustracje dyskretnie uzupełniają treść pozostawiając duże pole dla wyobraźni czytelników.

LEGENDY STAREGO KRAKOWA:OPOWIEŚCI STAREGO KRAKOWA:
Istotnym elementem opowieści jest ich powiązanie z konkretnymi miejscami na Starym Mieście, ale także w ciut dalszych rejonach i dzielnicach, a nawet w okolicy Krakowa. Może po ich wspólnej lekturze zechcecie zobaczyć je na własne oczy?

Mimo twardej oprawy obie książeczki są lekkie i niewielkie, można je spakować do plecaka i zabrać ze sobą na wycieczkę do opisanych miejsc. Ich odczytanie w plenerze będzie dodatkową atrakcją!Legendy starego Krakowa
Opowieści starego Krakowa
Tekst: Jan Adamczewski
Ilustracje: Kazimierz Wasilewski
Wydawnictwo Skrzat

Artykuł powstał w ramach cyklu: W Polskę bez plecaka, prezentującego najciekawsze, niebanalne i najbardziej wartościowe publikacje dla młodych turystów i ich rodziców.

Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do odkrywania rozmaitych zakątków Polski i staną się niezastąpionymi towarzyszami rodzinnych podróży!

Więcej naszych ulubionych książek o Krakowie znajdziecie w artykule
Kraków dla krakusa i turysty
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel