KRAKUSEK: Zagadki, wierszyki i ciekawostki o Krakowie

Jesteście przekonani, że wiecie już wszystko o Krakowie? To miasto kryje w sobie tyle tajemnic, że mało kto bez wahania odpowie twierdząco na takie pytanie.

Przygodę z Krakowem warto zacząć jak najwcześniej, w tym zadaniu pomogą Wam..."Krakowskie abecadło" dla młodych odkrywców

W nowej książce krakowskich autorek E. Stadtmuller i A. Chachulskiej (znanych m.in. z rodzinnego przewodnika po Krakowie pt. "Kraków i okolice") znajdziecie aż 119 zagadek i haseł do odgadnięcia. Pewnym ułatwieniem jest to, że ułożone są w kolejności alfabetycznej: od "A" jak arrasy i artyści po "Z" jak zegar na wieży ratuszowej, "Zielony Balonik" i zwierzyniec, czyli współczesne zoo.

Każdy z rozdziałów rozpoczynają wierszowane zagadki. Jeśli uda się odgadnąć rozwiązanie, wpisujecie je w odpowiednie miejsce, jeśli nie: szukacie podpowiedzi (a także dodatkowych ciekawostek) w rozwiązaniach.


Zagadki na "G"

...i ciekawostki na "G" (odpowiedzi do zagadek)

Tematyka jest tak różnorodna, że każdy: młodszy i starszy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od słynnych opowieści, przez postacie historyczne (tu bywa trudniej...), zabytki i całkiem współczesne atrakcje miasta.Znacie "ławeczki literackie"... dla dzieci?

"Zagadki, wierszyki i ciekawostki o Krakowie" to także liczne wierszowane legendy, zdjęcia i ilustracje, które niektórym czytelnikom przypomną znane już książki Wydawnictwa Skrzat, np. "Legendy starego Krakowa" i "Opowieści starego Krakowa" J. Adamczewskiego, czy opowieść dla młodych detektywów "Tajemnica krakowskich pocztówek" B. Sarnowskiej.

Jeśli zainteresują Was hasła "Krakuska" sięgnijcie koniecznie również po te tytuły!Lekki, poręczny format książki zachęca, aby spakować ją do plecaka i zabrać na spacer po Krakowie, a zagadki rozwiązywać np. na ławeczce na Plantach, Bulwarach Wiślanych, Parku Jordana lub słonecznych krakowskich Błoniach. Polecamy!

E. Stadtmuller, A. Chachulska
Zagadki, wierszyki, ciekawostki o Krakowie. Krakusek
Wydawnictwo SKRZAT, 2020 r.

WYNIKI KONKURSU Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! Mogliśmy wybrać tylko 2... i tak książki "Zagadki, wierszyki, ciekawostki o Krakowie. Krakusek" trafią do p. Justyny Szuster (zgłoszenie e-mail) i Joanny Wisła-truty (komentarz pod konkursowym postem FB).
Laureatki poprosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody na e-mail: konkurs.trasadlabobasa@gmail.com (adres, nr tel).

PS.Więcej naszych ulubionych książek o Krakowie znajdziecie w artykule
Kraków dla krakusa i turysty
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel