Województwo pomorskie - miejsca i atrakcje dla dzieci

Województwo pomorskie to najdalej wysunięte na północ województwo naszego państwa! Jego niewątpliwą atrakcją jest wybrzeże, w tym Trójmiasto - ośrodek łączący w sobie trzy połączone wzajemnie miasta Gdańsk, Gdynię i Sopot. 

Muzea, miejsca i atrakcje dla dzieci w Gdyni

Akwarium Gdyńskie - Amazonia
Akwarium Gdyńskie - Amazonia

Hevelianum - centrum nauki i zabawy w Gdańsku

To zdecydowanie punkt obowiązkowy podczas rodzinnej wycieczki do Gdańska! To miejsce, w którym można ciekawie spędzić cały dzień. Hewelianum to zarówno wystawy stałe, jak i mnóstwo wydarzeń: zajęć, pokazów i warsztatów dostępnych dla grup, ale też dla indywidualnych gości. Największa wystawa w Hewelianum to kilkadziesiąt interaktywnych "stanowisk" dotyczących energii: elektrycznej, wodnej, wiatrowej i słonecznej, ale też wielu innych zagadnień naukowych.

Hevelianum. Wystawa
Hevelianum. Wystawa "Dookoła Świata" - zwierzęta Azji; fot. DG

Zima nad morzem

Pobyt nad morzem kojarzy Wam się z wakacjami i upalnym słońcem? Pamiętajcie, że zima nad morzem też jest super! Można tu się wybrać nawet na narty! Pomorskie stoki to niewielkie przewyższenia, ale dla dzieci, uczących się jazdy na nartach oraz początkujących narciarzy będą w sam raz. Ze stacji narciarskiej Łysa Góra w Sopocie  rozpościera się widok na Zatokę Gdańską!

Plaża w śniegu! Fot. DG
Plaża w śniegu! Fot. DG

Morskie opowieści i legendy

Wsłuchajcie się w szum fal, a zapewne usłyszycie wiele niezwykłych opowieści - o ukrytym w głębinach złocistym zamku bogini Juraty, zazdrosnej flądrze i czarodzieskim młynku spoczywającym na morskim dnie...

Jurata
Jurata

cancel