Gdynia - muzea, miejsca, atrakcje dla dzieci

Co robić z dziećmi w Gdyni w czasie deszczu lub zimą?

Oczywiście zwiedzać! W mieście znajdziemy wiele atrakcji dla dzieci "pod dachem", które doskonale nadadzą się na rodzinne spędzenie dnia podczas złej pogody, pozwolą odpocząć przed palącym słońcem lub zwyczajnie urozmaicą rodzinny wypoczynek. 

Akwarium Gdyńskie

To największe akwarium w Polsce! Ma aż 7 stref tematycznych. Zobaczymy tu wodne zwierzęta - ryby, gady, płazy, skorupiaki. W muzeum znajdują się liczne akwaria z żywymi zwierzętami. Spotkamy tu dziesiątki kolorowych ryb, miniaturowe rekiny, drapieżne piranie i mureny, anakondę, płaszczki, szkaradnice, najeżki, koniki morskie, ukwiały, strzelczyki - ryby, które "strzelają" do owadów, czy ryby, ostre jak brzytwy i ryby, które potrafią... wychodzić na ląd! Duże wrażenie zrobiła na nas także makieta basenu Morza Bałtyckiego. 

Akwarium Gdyńskie - Amazonia
Akwarium Gdyńskie - Amazonia

Muzeum Emigracji w Gdyni

To nowoczesne muzeum zlokalizowane w zabytkowym budynku Dworca Morskiego. Na najmłodszych czeka tu Sala Małego Podróznika, starsi odbędą swoistą podróż w czasie poznając w multimedialny sposób historię polskiej emigracji - "podróżujemy" razem z przykładową podkarpacką rodziną: furmanką ze wsi do miasta, z miasta koleją do niemieckiego portu, wchodzimy na statek, lądujemy na Ellis Island, zachwycamy się Nowym Jorkiem i wreszcie docieramy do Chicago.

Muzeum Emigracji w Gdyni - model m/s Batory
Muzeum Emigracji w Gdyni - model m/s Batory

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Zobaczymy tu elementy wyposażenia polskich okrętów wojennych: działa, torpedy, rakiety, miny, a także pamiątki po zatopionych jednostkach. Na drugim piętrze znajduje się wystawa historycznych żaglowców: średniowiecznych i nowożytnych, polskich i europejskich. Z najmłodszymi można pobawić się tu w... szukanie myszek! Muzealne myszki ukryły się w różnych zakątkach wystaw na parterze, 1 i 2 piętrze. Od obsługi muzeum możecie dostać specjalny "spis" myszek, na którym zaznaczycie te odnalezione, a potem otrzymacie naklejkę-nagrodę.

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni - 1. piętro:
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni - 1. piętro: "Mamy rozkaz Cię utrzymać"

Jeśli znacie inne ciekawe miejsca, muzea i atrakcje dla dzieci w Gdyni - piszcie do nas na adres: trasadlabobasa@gmail.com


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel