ORP Błyskawica. Okręt-muzeum

Al. Jana Pawła II 1
81-345 Gdynia

Rodzinne zwiedzanie i atrakcje na ORP Błyskawica


Wejście na pokład okrętu-muzeum to nie lada gratka dla całej rodziny!

Okręt możemy zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem (po wcześniejszym umówieniu się: rezerwacja@muzeummw.pl, zwiedzanie z przewodnikiem trwa ok 45 min). Bilety kupujemy bezpośrednio na okręcie lub w budynku głównym Muzeum Marynarki Wojennej (można kupić bilet łączony "muzeum+okręt" - wyjdzie taniej niż dwa osobne).Zobaczymy oryginalne wnętrza, przespacerujemy się po pokładzie. W niektórych pomieszczeniach zebrano pamiątki i eksponaty z czasów służby okrętu w Marynarce Wojennej RP.ORP Błyskawica i dzieci - informacje praktyczne


Ze względu na wąskie przejścia, liczne schody i drabinki na pokład nie wejdziemy z wózkiem. Damy za to radę zwiedzić okręt z bobasem w chuście (z większym nosidłem na plecach może być już jednak problem...).

Przedszkolaki na ORP Błyskawica powinny sobie bez problemu poradzić ze zwiedzaniem, a zapewne niektóre niedogodności, czy trudniejsze miejsca potraktują jako "tor przeszkód", czy wyzwanie, którego pokonanie przyniesie wiele satysfakcji i radości!

UWAGA! Okręt jest zamknięty dla zwiedzających w sezonie jesienno-zimowym (otwarty od maja do listopada).

Przy okazji warto zajrzeć także na sąsiedni statek-muzeum Dar Pomorza oraz do pobliskiego głównego budynku Muzeum Marynarki Wojennej (ORP Błyskawica to jego filia). Chyba, że już macie dość statków i okrętów - wtedy warto wybrać się do Akwarium Gdyńskiego, a gdy pogoda dopisuje - na Miejską Plażę z wielkim placem zabaw.

Autor:
Data dodania:
Data aktualizacji: 2022-02-03

Wiecej w regionie: Trójmiasto


Wczytuję komentarze ...
cancel