Wschodnia część polskiego wybrzeża Bałtyku, Półwysep Helski i Mierzeja Wiślana z dziećmi!

Podregiony: Trójmiasto

Wschodnia, "kaszubska" część polskiego wybrzeża Bałtyku, czyli m.in. Półwysep Helski, Zatoka Gdańska, Mierzeja Wiślana, ale także okolice Ustki, Łeby i Dębek to region, który oferuje wiele atrakcji dla dzieci, kilometry tras spacerowych – zarówno po plaży, jak i nadmorskich lasach.

Punkt widokowy na morze
Punkt widokowy na morze

Atrakcje wschodniej części wybrzeża Bałtyku

Największą atrakcją jest oczywiście samo wybrzeże: szeroki piaszczyste plaże, a także najwyższe polskie ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym.

Słowiński Park Narodowy, ruchome wydmy
Słowiński Park Narodowy, ruchome wydmy

Trasy spacerowe i rowerowe nad Bałtykiem

Pozna najpopularniejszym szlakiem w regionie, czyli dojściem do ruchomych wydm z Łeby warto wybrać się na spacer plażą, lub nadmorskim lasem. Ciekawe trasy spacerowe znajdziemy też ciut dalej od wybrzeża. Polecamy Wam np. ścieżkę przyrodniczą po Wydmie Orzechowskiej koło Ustki, czy ścieżkę edukacyjną po Rezerwacie Beka nad Zatoką Pucką.

Ścieżka przyrodnicza Wydma Orzechowska
Ścieżka przyrodnicza Wydma Orzechowska
Z Ustki do Orzechowa spacer klifami

łatwa
directions_walk

Z Ustki do Orzechowa spacer klifami

max 23 m min 6 m
straighten 2.8km
timer 47min
north_east 38m
south_east 28m

Ciekawe miejsca nad Bałtykiem

Jeżeli chcecie połączyć odpoczynek nad morzem ze zwiedzaniem ciekawych miejsca i zabytków region Zatoki Puckiej i Trójmiasta będzie dla Was wymarzonym miejscem! Gdańsk, Sopot i Gdynia, ale także sąsiedni Puck, czy trochę dalszy Hel to dziesiątki muzeów, ale także centrów rozrywki i nauki (np. gdańskie Hewelianum), czy miejsc ważnych dla pasjonatów historii (punkt obowiązkowy to oczywiście zwiedzanie Westerplatte!).

Muzeum Emigracji w Gdyni - model m/s Batory
Muzeum Emigracji w Gdyni - model m/s Batory

Interesują Was nietypowe miejsca i nieszablonowe atrakcje? Sprawdźcie, czy znajcie już te miejsca! Oczywiście wszystkie znajdziecie w woj. pomorskim, na wschodnim wybrzeżu Bałtyku:

Huta szkła Puck Glas - pokazy

Huta szkła Puck Glas - pokazy

Huta szkła w Pucku to niezwykła atrakcja dla wszystkich: dzieci i dorosłych! Możemy tu na własne oczy zobaczyć jak powstają szklane wyroby, a na warsztatach spróbować także własnych sił w tej magicznej sztuce. ...

Rewa: Cypel Rewski czyli Szperk

Rewa: Cypel Rewski czyli Szperk

Cypel w Rewie (Szperk lub Szpyrk) to niezwykle malownicza piaszczysta mierzeja wcinająca się w Zatokę Pucką i jedna z najciekawszych przyrodniczych atrakcji regionu. ...

Wieża widokowa w Orzechowie

Wieża widokowa w Orzechowie

Wysoka na prawie 50 m wieża widokowa znajduje się w niewielkiej miejscowości Orzechowo Morskie, ok 4 km od Ustki. ...

Narty nad morzem?

Przy sprzyjającej pogodzie na wschodnim wybrzeżu Bałtyku nawet takie cuda są możliwe! Na Kaszubach działa kilka wyciągów narciarskich, ale zdecydowanie najbardziej zjawiskowy jest ten z widokiem na morze! Poznajcie Stok Łysa Góra w Sopocie!

Stok Łysa Góra, Sopot - widok na Zatokę Gdańską
Stok Łysa Góra, Sopot - widok na Zatokę Gdańską

PS. Pobyt nad morzem z dziećmi to również doskonała wyprawa badawcza - mały geolog koniecznie powinien zabrać ze sobą lupę i przyjrzeć się ziarenkom piasku - jakie tajemnice są w nim ukryte? Dlaczego kamienie nad morzem są okrągłe a w górach kanciaste? A czy Wasze pociechy wiedzą już jak powstało nasze Morze Bałtyckie, jak powstały bursztyny, jakie zwierzęta żyją w morzu i nad morzem? A czy potraficie odpowiedzieć na pytanie dziecka dlaczego morze jest słone?

cancel