Zima nad morzem. Gdynia

Morze poza sezonem?

Hulający wiatr, czasem deszcz, czasem śnieg. Do tego ciemne poranki i szybko zapadający zmierzch... Brzmi zachęcająco, prawda?

Zima nad morzem. Gdynia
Zima nad morzem. Gdynia

Pobyt na morzem w zimie - atrakcje

Widok pustej plaży, pojedynczych spacerowiczów na deptakach, możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc bez tłumów, kolejek i rezerwacji biletów to wielkie plusy pobytu nad morzem poza sezonem!

Dodatkowe zalety zimy nad Bałtykiem to, przy odrobinie szczęścia, także możliwość podziwiania lodowych rzeźb tworzonych przez fale na nabrzeżach, śniegu na plaży...

Plaża w śniegu! Fot. DG
Plaża w śniegu! Fot. DG

...a nawet jazdy na nartach! Kilka stacji narciarskich działa na Kaszubach - ok 30-40 km od Gdańska, a jedna nawet w Sopocie - możemy szusować z widokiem na Zatokę Gdańską!


Zima w Gdyni

Doskonałe (i sprawdzone przez nas w ramach kampanii "Odetchnij w Gdyni") miejsce na zimowe wakacje nad morzem to Gdynia, która oferuje nam:

* liczne miejskie plaże: w samym centrum, pod Kępą Redłowską i w Orłowie (tu też molo). Zima nad morzem. Plaża miejska w Gdyni

Zima nad morzem. Plaża miejska w Gdyni

* dla dzielnych wędrowców możliwość długiego spaceru brzegiem morza: z centrum miasta, przez Kępę Redłowską (dołem, pod klifem, lub górą leśnymi ścieżkami), aż do Gdyni Orłowa (łącznie ok. 7 km w jedną stronę)

Szlak przez Kępę Redłowską do Gdyni Orłowo
Szlak przez Kępę Redłowską do Gdyni Orłowo

Zima nad morzem. Plaża miejska w Gdyni - widok na Kępę Redłowską
Zima nad morzem. Plaża miejska w Gdyni - widok na Kępę Redłowską


* oraz wygodny wielokilometrowy, oświetlony bulwar nadmorski - idealny na spacery przy każdej pogodzie, także z wózkiem:

Zima nad morzem. Gdynia, Bulwar Nadmorski im. F. Nowowiejskiego
Zima nad morzem. Gdynia, Bulwar Nadmorski im. F. Nowowiejskiego

...a także wiele różnych atrakcji i miejsc, w których ciekawie i miło spędzimy czas: muzea, kina, baseny itp.

Polecamy m.in.:Uwaga - zwiedzanie ORP Błyskawica jest możliwe niestety tylko od maja do listopada. 

Zainteresowanym tematami wojskowymi (i nie tylko!) polecamy wizytę w Muzeum Marynarki Wojennej. Poza wyposażeniem wojskowym znajdziecie tu także piękne modele historycznych żaglowców.

Więcej pomysłów na odpoczynek w Gdyni poza sezonem znajdziecie też na stronie ODETCHNIJ W GDYNI >>>

Dodatkowo z Gdyni możemy łatwo dojechać (np. kolejką SKM) do atrakcji w sąsiednim Sopocie (słynne molo, Aquapark, wspomniany wyżej stok saneczkowo-narciarski na Łysej Górze) oraz do Gdańska. W Gdańsku polecamy m.in. wizytę w centrum nauki (i zabawy!) dla dzieci w każdym wieku: 


Zima nad Bałtykiem - porady praktyczne


  • wybierzmy miasto, gdzie będziemy mieć dostęp do sklepów, lokali gastronomicznych, ewentualnie innych atrakcji "pod dachem" (w małych miejscowościach te punkty działają zazwyczaj tylko sezonowo).
  • na nocleg wybierzmy miejsce, w którym miło spędzimy czas w długie wieczory, lub kiedy pogoda nie będzie zachęcać do wyjścia na zewnątrz
  • przygotujmy się odpowiednio do kapryśnej pogody! Przydadzą się  gumowe śniegowce, porządne kurtki przeciwdeszczowe (sztormiaki) i nieprzemakalne spodnie. Na parasole nie liczcie - i tak porwie je wiatr...
   Zima nad morzem. Plaża miejska w Gdyni
   Zima nad morzem. Plaża miejska w Gdyni

  • pamiętajmy, że wiele atrakcji w sezonie zimowym jest krócej otwarte (albo całkiem zamknięte)
  • skorzystajmy z możliwości obserwacji wschodu słońca nad morzem (w lecie to będzie o wiele trudniejsze wyzwanie!)Wschód słońca nad morzem z okna hotelu Nadmorski w GdyniWschód słońca nad morzem z okna hotelu Nadmorski w Gdyni


  Autor:
  Data dodania:
  Data aktualizacji: 2022-02-09
  Wczytuję komentarze ...
  cancel