face Z Dębnik lub z Zakrzówka do Tyńca
Miejscowość: Kraków w pobliżu: Kraków
Kraj: Polska  
Region:  Kraków Małopolskie

check_circle  Trasa przebiega płasko, bez nachyleń
check_circle  Droga asfaltowa
check_circle  Trasa na wózek spacerowy (małe kółka)
check_circle  Trasa rowerowa
check_circle  Trasa dla małych cyklistów, z wyłączeniem ruchu samochodowego
check_circle  Trasa w słońcu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Plac zabaw na trasie
check_circle  Trasa opisana i dostosowana dla osób z samochodem
check_circle  Możliwy dojazd komunikacją miejską
check_circle  Trasa dostosowana jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Toaleta na trasie
check_circle  Miejsce z przewijakiem dla niemowląt na trasie
check_circle  Toaleta dla osób niepełnosprawnych na trasie
Długość trasy: około 11 km (w jedną stronę)

Czas przejazdu rowerem – ok. 1-1,5 godz., czas przejścia (np. z wózkiem) ok.2,5 godz. – w jedną stronę.

Trasa doskonała na rodzinną przejażdżkę rowerową lub długi spacer z wózkiem. Praktycznie cała trasa prowadzi asfaltową ścieżką wałami wzdłuż Wisły (krótki odcinek chodnikiem wzdłuż ulicy) – w słońcu, bez ruchu samochodowego. Przy ścieżce brak jest jakiejkolwiek infrastruktury (np. ławek) – planując postój trzeba zabrać ze sobą koc piknikowy. W weekendy bywa tu dość tłoczno…

Wycieczkę rozpoczynamy na Dębnikach – do mostu Dębnickiego możemy dojechać MPK, samochód można zaparkować np. w okolicach Rynku Dębnickiego.

Można też podjechać do Zakrzówka, samochód zostawić na parkingu przy al. Elvisa Presley-a lub przy pizzerii (róg ul. Zielnej i Praskiej) i pierwszy odcinek trasy przejść przez las – alejkami asfaltowymi dochodzimy do ul. Tynieckiej i wałów wiślanych.

Po drodze możemy zatrzymać się w Krakowskim Parku Linowym (ul. Widłakowa, Pychowice).

Atrakcją na trasie jest też tor kajakarstwa górskiego tuż przy autostradowej obwodnicy Krakowa (Stopień Wodny Kościuszko). W pobliżu toru znajduje się Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna (m.in. basen rekreacyjny). Tu także znajdziemy drewniany plac zabaw i kilka ławek - dobre miejsce na odpoczynek!

Koniec trasy to Opactwo oo. Benedyktynów (możliwość skorzystania z toalety dla niepełnosprawnych, przewijaka).

Bita ścieżka prowadzi dalej wzdłuż Wisły (kolejne 1,5 km), roztaczają się z niej piękne widoki na klasztor i Wisłę, ale nie nadaje się dla wózków i rowerów.

Powrót do Krakowa MPK, tramwajem wodnym lub tą samą trasą – dla urozmaicenia można zahaczyć o las na Zakrzówku – zejść z wałów przy stadionie w Pychowicach i skręcić w lewo w leśną alejkę „Do Groty”. W lesie znajdziemy zarówno nasłonecznione łąki, jaki i ławeczki w cieniu. Z lasu wychodzimy al. Elvisa Presley-a i ul. J. Pietrusińskiego. Mijamy plac zabaw, pizzerię.

Przy samej trasie działają sezonowe punkty gastronomiczne: w Pychowicach (przy sklepie spożywczym na rogu ul. Tynieckiej i ul. Sodowej) oraz w namiocie przy torze kajakowym, dania obiadowe oferują restauracja (w pobliżu mostu Zwierzynieckiego, ul. J. Pietrusińskiego 2), Kolna Lunch Bar (przy torze kajakowym, ul. Kolna 2), w Tyńcu: Restauracja Mnisze Co Nieco w opactwie Benedyktynów (krzesełko do karmienia) oraz Restauracja Tarasy Tynieckie (ul. Promowa 8).


Pokaż Większy widok mapy

Autor: marfusza
Data dodania:2012-12-01

Wiecej w regionie: Kraków


Przeglądaj inne regiony >>

comments powered by Disqus