check_circle Drogi na wózek spacerowy (małe kółka)
check_circle Górka do zjeżdżania na sankach
check_circle Głównie w słońcu
check_circle Plac zabaw dla dzieci
check_circle Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle Wygodne zaparkowanie samochodu
check_circle Możliwy dojazd komunikacją miejską
check_circle Możliwy dojazd pociągiem
check_circle Możliwość skorzystania z toalety
Bagry Wielkie to jedno z niewielu kąpielisk w Krakowie
Można tu bezpiecznie pływać wypoczywać na piaszczystej plaży i uprawiać sporty wodne. Nad zalewem znajdują się dwie piaszczyste plaże, wiele miejsc na trawie na rodzinny piknik. Wokoło dużo zieleni, nasłonecznione łąki, ale też wiele cienia wśród drzew. Drzewa dają możliwość rozwieszenia hamaka. Dostępne są wypożyczalnie sprzętu wodnego, dzięki czemu można łatwo spróbować swoich sił w różnych aktywnościach. To miejsce cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Krakowa i turystów, którzy szukają odpoczynku od zgiełku miasta i chcą spędzić czas na świeżym powietrzu, korzystając z uroków natury.
- Kąpielisko w sezonie letnim strzeżone przez ratownika.
- Wstęp bezpłatny
- Nie ma zakazu wprowadzania psów.
- Plac zabaw dla dzieci
- Przy kąpielisku lokale gastronomiczne i food trucki
- boiska do siatkówki plażowej
- tężnia solankowa i utwardzone ścieżki spacerowo-rowerowe
Bagry - park z hamakami
Przy kąpielisku rozległy park z licznymi hamakami (między ulicą Kaczą, a północnym brzegiem zalewu) - o wiele tu spokojniej niż w okolicy kąpieliska.
Bagry - plac zabaw
Niedaleko plaży znajdziemy dwa nieduże place zabaw - nieco zacienione. Są tu też stoliczki piknikowe oraz dużo terenów zielonych na rozłożenie koca.
Tężnia solankowa - Bagry
Zrelaksować możemy się także przy tężni solankowej. Jest tu znacznie mniej gwarnie i nie tak tłocznie, jak nad kąpieliskiem. Aerozol solankowy działa korzystnie na drogi oddechowe, oczyszczając je i wspomagając leczenie schorzeń takich jak astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli czy zatok. Korzystanie z tężni solankowej jest bezpieczne i zalecane dla osób w każdym wieku, w tym dzieci i seniorów.
Alejki spacerowe dla wózków nad zalewem Bagry
Przy plażach znajdziecie utwardzone alejki idealne na wózek lub hulajnogę - pamiętajcie jednak, że tak wygodne deptaki nie biegną wokół całego kąpieliska. Większość ścieżek wokół zalewu to wydeptane, dzikie ścieżki nie nadające się na wózek!
Jak dojechać na Bagry?
Tuż przy plaży znajduje się przystanek MPK Bagry (linie 127 i 427, obie jadą spod przystanku kolejowego Podgórze SKA).
Dobrym rozwiązaniem może być też dojazd na stację PKP Kraków Płaszów, przejście estakadą nad torami i następnie ścieżką wzdłuż zalewu (lub asfaltem ul. Żołnierską).
Bagry - parkingi
W okolicach kąpieliska znajdziecie kilka parkingów:
- Niewielki parking znajduje się tuż przy plaży i przystanku MPK Bagry, przy ul. Koziej. W sezonie bywa tu jeszcze bardziej tłoczno niż na plaży.
- Większy parking znajduje się tuż przy estakadzie (zachodni brzeg), wjazd od ul. Żołnierskiej. Stąd na plażę i do kąpieliska jest jeszcze spory kawałek wydeptaną ścieżką wzdłuż zalewu (uwaga - ścieżka wąska, miejscami stroma, nie dla wózków i rowerów!) lub asfaltem: ul. Żołnierską - ul. M. Batki - ul. Łanowa
- Kolejny, najmniejszy parking, znajdziemy przy ul. Łanowej 1, obok kościoła Trynitarzy - dojście do kąpieliska i plaży szeroką, wygodną ścieżką spacerową wzdłuż brzegu.
Zobaczcie także:
Najlepsze kąpieliska w Krakowie i okolicy
Gdzie nad wodę w Krakowie? Gdy upał daje się we znaki szukamy ochłody nad wodą. W Krakowie i w jego okolicach mamy wiele kąpielisk do wyboru! ...
10 pomysłów na jednodniową wycieczkę w okolice Krakowa
Szukacie pomysłu na wypad poza miasto? Najlepiej niedaleko, by nie spędzać wiele czasu w samochodzie? Sprawdźcie, czy tu już byliście: ...
Data dodania: 2021-07-08
Data aktualizacji: 2024-06-28
Wiecej w regionie Kraków
o łącznej długości 125 km