Bulwary Północne (lewy brzeg Wisły)

Miejscowość: Kraków

check_circle  Drogi płaskie, bez nachyleń
check_circle  Drogi asfaltowe
check_circle  Drogi na wózek spacerowy (małe kółka)
check_circle  Ścieżki dla małych cyklistów, z wyłączeniem ruchu samochodowego
check_circle  Dobry asfalt do jazdy na rolkach
check_circle  Głównie w słońcu
check_circle  Plac zabaw dla dzieci
check_circle  Atrakcje dla dzieci
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Sklep w pobliżu
check_circle  Wygodne zaparkowanie samochodu
check_circle  Możliwy dojazd komunikacją miejską
check_circle  Ścieżki dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Przewijak dla niemowląt
check_circle  Toaleta dla osób niepełnosprawnych w pobliżu
Teren zielony na północnym, lewym brzegu Wisły, dostępny dla pieszych i rowerzystów. Nawierzchnia ścieżek asfaltowa, w różnym stanie. Ławeczek niewiele – lepiej zabrać ze sobą koc piknikowy.

Długość od ujścia Rudawy (Salwator) do ujścia Prądnika na Dąbiu –ok. 7 km. Składają się na niego: Bulwar Rydla (od ujścia Rudawy do mostu Dębnickiego), Bulwar Czerwieński (u stóp Wawelu), Bulwar Inflancki i Bulwar Kurlandzki oraz Bulwary na Dąbiu. Odcinek od Mostu Dębnickiego do Kładki o. Bernatka jest dość zatłoczony. O wiele więcej spokoju i przestrzeni – w tym w cieniu dużych drzew – znajdziemy za Mostem Kotlarskim w stronę Dąbia oraz na Bulwarach na Dąbiu.

Atrakcje: poza typowymi atrakcjami spacerów brzegiem rzeki (karmienie kaczek i łabędzi, przejścia pod mostami) znajdziemy tu przystań statków wycieczkowych i przystanki tramwaju wodnego, pomnik Smoka Wawelskiego, pomnik psa Dżoka (Bulwar Czerwieński), nowy plac zabaw na Bulwarze Inflanckim , pieszo-rowerowa kładka o. Bernatka z kłódkami miłości przy Bulwarze Kurlandzkim a na bulwarach na Dąbiu – stopień wodny (zapora z elektrownią).

Dostępność zejść na bulwary: pochylnia przy Skwerze Konika Zwierzynieckiego - na Bulwar Rodła, między mostem Dębnickim i mostem Grunwaldzkim – schody, zjazdy tylko „dzikie” po trawie, pierwsze asfaltowe zjazdy dopiero przy moście Grunwaldzkim (z obu stron), w okolicy Kościoła na Skałce – podwójna pochylnia, w pobliżu placu zabaw i mostu J. Piłsudskiego – schody, podwójna pochylnia między mostem Piłsudskiego i kładką o. Bernatka, przy moście Powstańców Śląskich – schody, pochylnia przy Galerii Kazimierz, pochylnie po obu stronach mostu Kotlarskiego oraz przy stopniu Dąbie.

Sklepy spożywcze: DH Jubilat, Galeria Kazimierz.

Przewijaki i toalety dla niepełnosprawnych: Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (pod Wawelem), Centrum Promocji i Informacji (na Wzgórzu Wawelskim), Żydowskie Muzeum Galicja , Galeria Kazimierz.

Parkingi: w Galerii Kazimierz i pod Wawelem (ul. Powiśle).

Polecamy opisane na naszym portal trasy spacerów: Bulwarami z Kazimierza na Salwator oraz Bulwarami z Dąbia na Kazimierz.
Bulwar Kurlandzki
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel