Rezerwat Skołczanka i Uroczysko Kowadza (Lasy Tynieckie)

w pobliżu: Kraków
max 271 m min 211 m
straighten 2.1km
timer 43min
north_east 80m
south_east 127m
średnia - trasa dla młodych wędrowników, możliwe strome podejścia
terrain  Nachylenia terenu
beach_access  Trasa w cieniu
directions_car  Trasa opisana i dostosowana dla osób z samochodem
directions_bus  Możliwy dojazd komunikacją miejską

Lasy Tynieckie poprzecinane są niezliczoną liczbą ścieżek (póki co wszystkie leśne, bite, nieutwardzone). Jego atrakcje to przede wszystkim liczne wzgórza, obniżenia, doły, wąwozy, nieduże skałki, powalone drzewa, mnóstwo leżących gałęzi (czekających na twórcze zagospodarowanie przez małoletnich gości). Poniżej opisujemy fragment zielonego szlaku przez Uroczysko Kowadza oraz Rezerwat Przyrody Skołczanka:

Uroczysko Kowadza

To niewielki, ale urokliwy teren zielony. Na wzgórzu znajduje się ławeczka, z której można podziwiać panoramę południowej części Tyńca i okolic oraz polanka - mocno zarośnięta. Najbliższy przystanek MPK to przystanek Bolesława Śmiałego (linie 112, 203) - do rezerwatu dojdziemy ul. Nad Czerną. Do samego uroczyska prowadzi wąska, dość stroma, kamienista ścieżka. 

Uroczysko Kowadza - widok na okolicę
Uroczysko Kowadza - widok na okolicę
Uroczysko Kowadza
Uroczysko Kowadza

Rezerwat Przyrody Skołczanka

Wejście na teren rezerwatu znajduje się od strony ulicy Obrony Tyńca - przy wejściu parking Lasy Tynieckie. Możemy też dojść do rezerwatu kierując się zielonym szlakiem od uroczyska Kowadza. Na terenie rezerwatu leśne ścieżki i skalny ołtarz z ławeczkami.

Wejście do Rezerwatu Skołczanka
Wejście do Rezerwatu Skołczanka

Zielony szlak w Lasach Tynieckich: Stępica

Jeśli macie ochotę na dłuższy spacer zielony szlak kontynuuje się po drugiej stronie wejścia do Rezerwatu Skołczanka, trzeba przejść na drugą stronę ul. Obrońców Tyńca:

Lasy Tynieckie

Lasy Tynieckie

Lasy Tynieckie to część Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Mimo tego, że są stosunkowo łatwo dostępne nie są ta ...

Autor:
Data dodania:
Data aktualizacji: 2023-06-07

Wiecej w regionie Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel