Uroczysko Kowadza (Lasy Tynieckie)
w pobliżu: Kraków
Region: 
Kraków, Małopolskie
max 293 m min 218 m
directions_walk  3.2 km
north_east 180 m
south_east 204 m
terrain  Nachylenia terenu
beach_access  Trasa w cieniu
directions_car  Trasa opisana i dostosowana dla osób z samochodem
directions_bus  Możliwy dojazd komunikacją miejską

Lasy Tynieckie poprzecinane są niezliczoną liczbą ścieżek (póki co wszystkie leśne, bite, nieutwardzone). Jego atrakcje to przede wszystkim liczne wzgórza, obniżenia, doły, wąwozy, nieduże skałki, powalone drzewa, mnóstwo leżących gałęzi (czekających na twórcze zagospodarowanie przez małoletnich gości). Więcej o Lasach Tynieckich (dojazd, atrakcje, informacje praktyczne).Spacer z pętli MPK Podgórki Tynieckie zielonym szlakiem do Uroczyska Kowadza.

Za przystankiem MPK Podgórki Tynieckie (oznaczony pętelką na ul. Kozienickiej) i Kangurową Szkołą skręcamy w lewo, a po dojściu do granicy lasu: w prawo. Po dotarciu nieoznakowaną ścieżką do zielonego szlaku (ok 10 min) skręcamy dalej w prawo.Trasa dłuższa niż spacer na Stępicę (ok 3 km w jedną stronę) i z większą różnicą wysokości do pokonania. Nasz cel: łąka na Uroczysku Kowadza.

Wracamy tą samą trasą lub schodzimy dalej zielonym szlakiem do ul. Świętojańskiej, w lewo ul. Nad Czerną dochodzimy do przystanku MPK Bolesława Śmiałego (linie 112, 203).


Zobaczcie też trasę innego spaceru w okolicy: Lasy Tynieckie - Stępica

Autor: Marfusza
Data dodania:2020-03-14

Wiecej w regionie: Kraków


Wczytuję komentarze ...
cancel