face Rusinowa Polana z Wierch Poroniec
Miejscowość: Wierch Poroniec w pobliżu: Zakopane
Kraj: Polska  
Region:  Zakopane Tatry Małopolskie Okolice Zakopanego

check_circle  Trasa przebiega płasko, bez nachyleń
check_circle  Trasa w cieniu
check_circle  Trasa opisana i dostosowana dla osób z samochodem
check_circle  Możliwy dojazd busem lub autobusem
check_circle  Możliwy dojazd pociągiem

Jak dojechać na Rusinową Polanę?

samochodem: dojedziemy do samego parkingu na Wierch Poroniec - trasa na Łysą Polanę (na Morskie Oko).
busem: przystanek busów znajduje się przy stacji PKP i PKP w Zakopanem. Wsiadamy do busów jadących na Morskie Oko, wysiadamy wcześniej przy przystanku Wierch Poroniec Parking.

Początek szlaku: Wierch Poroniec - parking

Czas przejścia: 1 h dla osoby dorosłej.
Długość: ok. 3,5 km

Trasa prowadzi przez las, jest łatwa, szeroka, nachylenie terenu jest minimalne. W niektórych przewodnikach podają tą trasę jako możliwą do pokonania przez osoby niepełnosprawne - droga jednak jest dość kamienista. Prowadzenie wózka z dzieckiem (nawet na pompowanych kołach) lub pokonanie trasy dla osoby niepełnosprawnej może być więc mało komfortowe. Przed samym wejściem na polanę schody.

Wiele osób twierdzi, ze z Rusinowej Polany jest najlepszy widok na Tatry (widok na Hawrań i Murań). Na polanie możemy zobaczyć liczne głazy polodowcowe oraz kilka starych szałasów. Znajdziemy tu również ławeczki, na których możemy odpocząć.

Kaplica Wiktorówki

Niedaleko Rusinowej Polany (ok. 700m, czas 10 min) idąc szlakiem niebieskim znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej – Królowej Tatr na Wiktorówkach. Przy sanktuarium, na murze symboliczny cmentarz ofiar gór. W niedzielę odbywają się tu msze święte (lipiec-sierpień-wrzesień w godzinach 9.00, 11.00, 13.00 i 17.00). W budynku, na dole mieści się kuchnia turystyczna, w której można napić się ciepłej herbaty.Szlak:

Z Rusinowej Polany na Gęsią Szyję

Szlak na Gęsią Szyję nie nastarcza większych trudności technicznych, szczyt zdobywamy bowiem wspinając się na górę po drewnianych schodach - jedynie w czasie opadów deszczu lub śniegu stopnie mogą okazać się śliskie. Mimo wszystko podejście nie jest łatwe - schody zdają się nie mieć końca, jednak widoki wynagradzają wysiłek. Z Rusinowej Polany na Gęsią Szyję>>

Z Rusinowej Polany do Morskiego Oka

Z Rusinowej Polany możemy również dojść do asfaltowej trasy prowadzącej na Morskie Oko. Szlak prowadzi lasem, po drodze mijamy wodospad. Z Rusinowej Polany do Morskiego Oka >>

Autor: adelina
Data dodania:2012-12-30


comments powered by Disqus
cancel