Muzeum Wigier

Stary Folwark 50
16-402 Suwałki
call 87 563 01 52    link www.wigry.org.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Parking
check_circle  Miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Przewijak dla niemowląt
check_circle  Toaleta dla osób niepełnosprawnych
check_circle  Atrakcje dla dzieci
check_circle  Plac zabaw

To największe muzeum w regionie powstało w budynku dawnej stacji badawczej, którą przed II wojną światową kierował dr A. Lityński (dziś muzeum nosi jego imię). To właśnie doktorowi A. Lityńskiemu poświęcono pierwszą salę w muzeum.



Tuż za nią wkraczamy do wnętrza lodowca. Tu zdjęcia, plansze i filmy opowiadają nam o tym, jak kształtował się krajobraz Suwalszczyzny i jak powstało Jezioro Wigry.



Następnie wchodzimy pod wodę: w „niby-batyskafie” oglądamy film z zanurzenia aż do dna jeziora.



Na 1. Piętrze poznajemy kolejno ryby, ptaki i zwierzęta Wigierskiego Parku Narodowego. Dzieciakom spodobały się miejsca, gdzie mogły „włączać” poszczególne gatunki i posłuchać ich odgłosów. Tu także znaleźliśmy kącik dla dzieci. Układanki były pomieszane, kolorowanki pokolorowane, za to bardzo spodobało nam się zwierzęce abecadło, gdzie trzeba było rozpoznać i ułożyć nazwy zwierząt.




Na koniec czekała na nas sala z „ludzką historią”. Tu można było obejrzeć krótkie filmy o tradycyjnych zawodach, lub np. o wypieku chleba.

W muzeum można skorzystać z toalety (też dla niepełnosprawnych, jest i przewijak). Na 1. Piętro można wjechać windą, więc możemy zwiedzać wystawę z wózkiem.

Otoczenie muzeum to plac zabaw z kilkoma tablicami edukacyjnymi, a także przystań i niewielka plaża z widokiem na Wigierski Klasztor.




W pobliżu restauracja, bar rybny, sklep spożywczy przy drodze Suwałki-Sejny. 




Stary Folwark - szlaki piesze i rowerowe

Spod Muzeum Wigier mamy do wyboru wiele szlaków rowerowych i pieszych, np. w stronę Czarnej Hańczy, w stronę Klasztoru w Wigrach, lub na północ – do Jeziorka Gałęzistego, czy Dyrekcji WPN w osadzie Krzywe.





Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Suwałki i Wigry


Wczytuję komentarze ...
cancel