Stary Folwark – Klasztor w Wigrach

w pobliżu: Suwałki
max 147 m min 130 m
straighten 4.5km
timer 1h 13min
north_east 41m
south_east 36m
łatwa - trasa dostępna dla każdego, bez trudności terenowych
trending_flat  Trasa przebiega płasko, bez nachyleń
add_road  Droga asfaltowa
directions_bike  Trasa pieszo rowerowa
restaurant  Restauracja lub bar w pobliżu

W jedną stronę 5 km, ok. 30 min. Przyjemna trasa na krótką rodzinną przejażdżkę. Poza ostatnim odcinkiem (drogą dojazdową na półwysep – ok. 1 km) prowadzi polnymi drogami z minimalnym ruchem samochodowym.

Szlaki pod Muzeum Wigier w Starym Folwarku

Wyruszamy spod Muzeum Wigier (tu można zaparkować samochód, w pobliżu punkty gastronomiczne, małe kąpielisko, przystań i oczywiście muzeum). Zielony szlak prowadzi nas polną drogą w stronę starego schroniska PTTK i przystani.

Stary Folwark - Wigry

Na chwilę wyjeżdżamy na drogę Suwałki-Sejny, ale mamy do dyspozycji wygodną ścieżkę rowerową. Przy mostku nad rzeczką Piertówką mijamy stację inkubacji ryb w Tartaku – można zatrzymać się i poczytać o jej działalności:

Stary Folwark - Wigry

Po chwili wracamy na polne drogi – skręcamy w prawo i jedziemy przez leśne zagajniki i malownicze pola aż do wioski Magdalenowo. Wiejska droga z kilkoma zabudowaniami prowadzi nas do głównej (jedynej) drogi dojazdowej na półwysep.

Stary Folwark - Wigry

Ten ostatni odcinek (ok. 1 km) nie należy do najprzyjemniejszych…

Stary Folwark - Wigry

Droga asfaltowa, bez wyraźnego pobocza czy chodnika. Ruch dość spory – to tędy wszyscy turyści dostają się do klasztoru. Na pewno będzie wymagał dyscypliny wśród najmłodszych rowerzystów, lub po prostu poprowadzenia roweru skrajem drogi.

Na półwyspie klasztornym liczna stragany z pamiątkami, kilka punków gastronomicznych (u stóp wzgórza oraz restauracja w samym klasztorze). Toalety płatne u stóp wzgórza, lub bezpłatne w zabudowaniach klasztoru.

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Suwałki i Wigry


Wczytuję komentarze ...
cancel