check_circle W pomieszczeniu
check_circle Na wolnym powietrzu
check_circle Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle Miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle Możliwość skorzystania z toalety
Zwiedzanie pokamedulskiego klasztoru w Wigrach
Ta nadwigierska perełka towarzyszy nam niemal stale w czasie wędrówek wokół Jeziora Wigry, choćby dlatego to punkt obowiązkowy do odwiedzenia!

Możemy tu dotrzeć samochodem, lub rowerem – np. ze Starego Folwarku.

Na klasztornym półwyspie znajduje się wiele punktów gastronomicznych, straganów z pamiątkami i wyrobami regionalnymi. Jest też przystań statku wycieczkowego.

Na wzgórzu klasztornym od wielu lat trwa remont zabudowań (na szczęście widać już koniec). Zwiedzającym udostępniony jest teren klasztoru i wnętrze kościoła. Za dodatkową opłatą zwiedzanie papieskiego apartamentu. Widokowa Wieża Zegarowa oraz eremy nie były jeszcze udostępnione dla zwiedzających (remont).
Jak dojechać do klasztoru Wigry?
Najłatwiej samochodem - są tu duże parkingi, można też dopłynąć łódką do przystani, ...albo przyjechać na rowerze:
Data dodania: 2019-06-30
Wiecej w regionie: Suwałki i Wigry
Wczytuję komentarze ...