Dyrekcja WPN Krzywe

Krzywe 82
16-402 Suwałki
call 87 563 25 40    link www.wigry.org.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Parking
check_circle  Plac zabaw

W budynku Dyrekcji Wigierskiego parku Narodowego znajduje się niewielka ekspozycja przyrodnicza, czynna w godzinach pracy, więc warto wcześniej sprawdzić na stronie parku aktualne informacje.Na sali wystawowej znajduje się wiele elementów kierowanych do najmłodszych gości. O ile większość układanek była pomieszana lub zdekompletowana, kolorowanki pokolorowane, to udało nam się znaleźć kartkę z zagadkami i naklejkami, a także bezpłatną małą książeczkę – przewodnik po wystawie z wieloma ciekawostkami - nie tylko dla dzieci.
Poza tym znajduje się tu dobrze zaopatrzony sklep z mapami publikacjami o parku i regionie (w tym książki dla dzieci) oraz pamiątkami. Tu też możemy zakupić karty wstępu do parku narodowego.

Przy budynku Dyrekcji WPN znajduje się też niewielki, ale ciekawy placyk zabaw z elementami edukacyjnymi. Szkoda, że w najbliższej okolicy brak punktów gastronomicznych i sklepów spożywczych.Niedaleko od parkingu znajduje się niewielka plenerowa wystawa etnograficzna.

Tu także rozpoczynają się dwie ścieżki edukacyjne: LAS i SUCHARY

Można przejść się do niewielkiego kąpieliska nad Jeziorem Czarnym, lub przejechać się rowerem wzdłuż Jeziora Czarnego, np. do uroczego Jeziorka Gałęzistego:Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Suwałki i Wigry


Wczytuję komentarze ...
cancel