TOP 5 najłatwiejszych szczytów w Tatrach dla dzieci

Zdobycie szczytu to nie lada osiągnięcie! To pokonanie trudności i motywujący cel wycieczki. Jednak patrząc na mapę często trudno wybrać te łatwiejsze spośród tatrzańskich gór, które nadadzą się na pierwsze wejścia na szczyt dla dzieci.

Najłatwiejsze szczyty w Tatrach na pierwsze wejścia dla dzieci

Pamiętajcie - Tatry to już trudne góry i nawet łatwe szczyty nie są wcale takie łatwe! Satysfakcja z ich zdobycia jest warta poniesionego trudu wspinaczki!

1. Gęsia Szyja

Szlak na Gęsią Szyję prowadzi nas z parkingu Wierch Poroniec (zatrzymują się tu busy jadące na Morskie Oko) najpierw w stronę Rusinowej Polany, z której roztacza się podobno jeden z najpiękniejszych widoków w Tatrach. Z Rusinowej Polany wchodzimy na Gęsią Szyję po drewnianych stopniach i choć technicznie podejście nie jest trudne to jest wyczerpujące kondycyjnie - schodki zdają się bowiem nie mieć końca:

Gęsia Szyja

średnia
directions_walk

Gęsia Szyja

max 1466 m min 1116 m
straighten 4.5km
timer 2h 5min
north_east 386m
south_east 46m
Szlak na Gęsią Szyję
Na szczycie Gęsiej Szyi

2. Nosal

Nosal to jeden z najniższych i najłatwiejszych szczytów w Tatrach, widokowy, z przepiękną i rozległą panoramą, znajdujący się w pobliżu Zakopanego, a jego zdobycie wynosi około 40 minut! To czyni go świetną propozycją na pierwsze przygody i stanowi swoisty wstęp do zdobywania Tatr, jest często wybierany wśród rodzin z dziećmi.

Nosal - łatwy i widokowy szczyt z Zakopanego

średnia
directions_walk

Nosal - łatwy i widokowy szczyt z Zakopanego

max 1177 m min 955 m
straighten 2.4km
timer 1h 13min
north_east 248m
south_east 186m
Nosal jesienią...
... i Nosal Latem

3. Sarnia Skała

Wejść na szczyt Sarniej Skały możemy od strony Doliny Białego Potoku lub Doliny Strążyskiej - możemy też zrobić pętelkę: wejść jedną doliną, a zejść drugą. Spod Sarniej Skały roztacza się przepiekny widok na masyw Giewontu - śpiącego rycerza widać stąd w całej okazałości:

Z Zakopanego na Sarnią Skałę

średnia
directions_walk

Z Zakopanego na Sarnią Skałę

max 1345 m min 932 m
straighten 3.3km
timer 1h 54min
north_east 433m
south_east 21m
Sarnia Skała
Widok na Giewont spod Sarniej Skały

4. Gubałówka

Wprawdzie Gubałówka nie leży na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, ale roztacza się z niej piękna panorama na Giewont i Tatry. Jest to bez wątpienia najłatwiejszy szczyt pod dzieci i łatwiej dostępny - można się tu dostać kolejką lub wejść pieszo. Dolna stacja kolejki na Gubałówkę znajduje się na dole głównej i kultowej ulicy w Zakopnem - Krupówki. 

Gubałówka - kolejka linowo-terenowa na Gubałówkę

Gubałówka - kolejka linowo-terenowa na Gubałówkę

Z dzieckiem, z wózkiem na GubałówkęGubałówka to łatwodostępny punkt widokowy na Tatry i Zakopane - na Gubałówkę możemy s ...

Taras widokowy Gubałówka - widok na Giewont

5. Grześ

Samo wejście na Grzesia na nastarcza większych trudności - to widokowy i łatwy do zdobycia szczyt. Jednak szlak na Grzesia rozpoczyna się na końcu Doliny Chochołowskiej, jednej z najdłuższych tatrzańskich dolin mającej aż 10 km. W dolinie dopuszczony jest jednak ruch rowerowy. Chcąc zdobyć Grzesia najlepiej więc: albo skorzystać z jeżdżącej doliną kolejki, noclegu w schronisku lub przejechać dolinę rowerem. Inaczej samo przejście doliny będzie zbyt wyczerpujące, by dalej iść nawet na stosunkowo łatwy szczyt. Z Grzesia, jeśli mamy siły możemy pójść dalej na Rakoń i Wołowiec.

Z Polany Chochołowskiej na Grzesia, Rakoń i Wołowiec fot. Agnieszka Dłużewska
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel