Nosal - łatwy i widokowy szczyt z Zakopanego

w pobliżu: Zakopane
max 1177 m min 955 m
straighten 2.4km
timer 1h 13min
north_east 248m
south_east 186m
średnia - trasa dla młodych wędrowników, możliwe strome podejścia
terrain  Nachylenia terenu

Nosal to jeden z najniższych i najłatwiejszych szczytów w Tatrach, widokowy, z przepiękną i rozległą panoramą, znajdujący się w pobliżu Zakopanego, a jego zdobycie wynosi około 40 minut! To czyni go świetną propozycją na pierwsze przygody i stanowi swoisty wstęp do zdobywania Tatr, jest często wybierany wśród rodzin z dziećmi.

Nosal jesienią...
Nosal jesienią...
Nosal - szczyt i punkt widokowy niedaleko Zakopanego
Nosal - szczyt i punkt widokowy niedaleko Zakopanego

Dojazd i parking

Szlak zaczyna się w Kuźnicach, ok. 20 minut pieszo od Wielkiej Krokwi i tuż przy parkingu dolnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch - jednak w sezonie lepiej szukać miejsca na postój przy rondzie Jana Pawła.

Potok Bystra pod Nosalem
Potok Bystra pod Nosalem

Zielony szlak na Nosal

Na szczyt prowadzi nas zielony szlak, a samo jego zdobycie nie jest szczególnie trudne, mamy do pokonania różnice ok. 200 metrów wzwyż - jak na Tatry to naprawdę niewiele!  Jednak początek  szlaku to dość strome podejście, a skały ze względu na dużą popularność są tu mocno wyślizgane! Ten początkowy etap pod względem technicznym był zdecydowanie najtrudniejszy.

Trasa na Nosal
Trasa na Nosal
Nosal - podejście
Nosal - podejście

Wiele nosów Nosala

Nie dajcie się zwieść - na trasie mijamy wiele innych wysuniętych “nosowatych turni” i my za każdym razem myśleliśmy, że to już tu ;) Nosów na nosalu jest więc co najmniej kilka, a każdy z nich to świetny punkt widokowy i miejsce na odpoczynek!

Nosal 1206 m.n.p.m.

Szczyt Nosala to skalna półka ze stromym urwiskiem. Rozpościera się z niego panorama na Tatry, kolejkę linową prowadzącą na Kasprowy Wierch, w dole widzimy Zakopane. Ludzie często przychodzą tu na zachody słońca.

Widok z Nosala
Widok z Nosala

Dziury w nosie!

Dziura pod Nosalem zwana również Dziurą w Nosalu to nieczynna turystycznie, pozioma jaskinia położona na jego północno-zachodnim stoku. Jej otwór zamknęło skalne osuwisko.

Zobacz także:

Trasy i szlaki z Zakopanego

Trasy i szlaki z Zakopanego

Na jakie trasy i szlaki możemy wyjść bezpośrednio z Zakopanego, bez konieczności dojazdu busem, czy samochodem? Poniżej ...

Zakopane i Tatry - łatwe trasy i szlaki dla młodszych dzieci

Zakopane i Tatry - łatwe trasy i szlaki dla młodszych dzieci

Łatwe szlaki w Tarach dla dzieci. Atrakcyjne, widokowe, łatwe, a jednocześnie dające już satysfakcję chodzenia po górach. ...

Tatry dla starszaka - tatrzańskie szlaki dla starszych dzieci

Tatry dla starszaka - tatrzańskie szlaki dla starszych dzieci

Macie już za sobą pierwsze przetarte szlaki, szukacie większych wyzwań, jednak nie dla was jeszcze strome granie, łańcuc ...

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Zakopane


Wczytuję komentarze ...
cancel