region

WYBIERZ REGION

Kraków Wrocław Warszawa Zakopane Rabka Nowy Sącz Tarnów Rzeszów Poznań Łódź Świnoujście Trójmiasto Toruń Zielona Góra Tatry Morze zachód Morze wschód Gorce Pieniny Beskidy wsch Beskidy zach Bieszczady Sudety Karkonosze Stołowe Świętokrzyskie Kotlina Kłodzka Jura Krakowska Roztocze Puszcza Biało- wieska Polesie

Kraków na zielono: Spacerownik Odkrywcy Przyrody

Leśne zabawy, gry, zadania i odkrycia

Nie, nigdy nie nudzimy się w lesie! Za to zawsze jesteśmy ciekawi nowych pomysłów na leśne zabawy i przyrodnicze odkrycia! Tym chętniej sięgnęliśmy po pięknie wydany i starannie opracowany Spacerownik Odkrywcy Przyrody (można go otrzymać bezpłatnie - link poniżej).

Spacerownik Odkrywcy Przyrody

Dokąd zabierze nas Spacerownik Odkrywcy Przyrody?

Spacerownik Odkrywcy Przyrody przygotowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza i Zakład Zieleni Miejskiej w Krakowie to znakomita propozycja na urozmaicenie krakowskich "zielonych wędrówek".

Spacerownik Odkrywcy Przyrody

Znajdziemy tu 6 propozycji zielonych spacerów w różnych rejonach miasta: Sudół Dominikański i Park Leśny Witkowice na północy , Uroczysko Zaborze na południu, Lasek Mogilski na wschodzie oraz Sikornik i Lasek Wolski na zachodzie. Każdy spacer to mapka, informacje praktyczne, garść ciekawostek oraz 5 zadań z 5 obszarów: uważność obserwatora, cierpliwość tropiciela, czujne oko botanika, wrażliwość artysty i precyzyjność konstruktora.

Co warto wiedzieć o Spacerowniku Odkrywcy Przyrody?

Poza mapkami i zadaniami w Spacerowniku znajdziemy też dział "Dziennik Odkrywcy Przyrody", a w nim m.in. propozycje poszukiwań na cztery pory roku.

Spacerownik Odkrywcy Przyrody

Poznamy liście drzew, ich nasiona i korę, nauczymy się rozpoznawać owady, chmury i tropy zwierząt, a także wyszukamy barwy z leśnej palety kolorów:

Spacerownik Odkrywcy Przyrody

Jest i "Zakładka dla rodzica":

Spacerownik Odkrywcy Przyrody

Jak korzystać ze Spacerownika Odkrywcy Przyrody?

Zanim weźmiecie go na spacer poprzeglądajcie i poczytajcie w domu: będziecie wiedzieć na co zwrócić uwagę i czego szukać w czasie wędrówki. Wygodna forma segregatora pozwala z niego wypinać i wpinać co chcecie. Dzięki uchwytowi możecie potraktować go jak podręczną teczkę, a sztywna okładka posłuży jako podstawka w czasie sporządzania notatek i rysunków w terenie. Spacerownik to także mnóstwo miejsca na własne obserwacje!

Kiedy już uzupełnicie Spacerownik Odkrywcy Przyrody...

...to w CEE Symbioza możecie otrzymać pamiątkowy dyplom:

Spacerownik Odkrywcy Przyrody

Co ważniejsze: zgromadzicie mnóstwo doświadczeń i wiedzy, a segregator z uzupełnionymi zadaniami , waszymi zapiskami, zebranymi obserwacjami i wpiętymi leśnymi skarbami stanie się wspaniałym pamiętnikiem rodzinnych leśnych przygód. POWODZENIA!

PS. 1. Chcecie otrzymać swój Spacerownik Odkrywcy Przyrody? Wystarczy wysłać zdjęcie z Waszej leśnej przygody! Szczegóły na stronie: ZOSTAŃ ODKRYWCĄ KRAKOWSKIEJ PRZYRODY >>>

Spacerownik Odkrywcy Przyrody

PS. 2. Wyruszacie w las? O naszych ulubionych lasach w Krakowie pisaliśmy tu: Lasy w Krakowie i okolicy >>>...a tu o naszej wizycie w Centrum Edukacji Ekologicznej SYMBIOZA >>>

Wczytuję komentarze ...
cancel