Nasze pomysły na PIKNIK W MIEŚCIE

Nie da się ukryć, że to już ostatnie letnie dni. Po powrocie z wakacyjnych plaż, łąk i leśnych polanek nie musimy jednak odkładać koców piknikowych na wysoką półkę!

Można wybrać najprościej: własne podwórko, osiedlowy park, ale może warto wyruszyć ciut dalej?Na pewno w Waszej miejscowości jest inny park, inny plac zabaw, może nie byliście tam od wielu miesięcy (lat?) – warto sprawdzić co się zmieniło! A może macie jeszcze jakieś zupełnie nowe miejsce do odkrycia?My na przykład dopiero niedawno dotarliśmy do zmodernizowanego Parku Krakowskiego – POLECAMY!

Kiedy wybierzecie już cel podróży, czas na PAKOWANIE PLECAKÓW.

Koniecznie włączcie w tę zabawę dzieci! Przygotowania do pikniku są niemal tak samo przyjemne jak samo piknikowanie. Tu mamy duży plus: wybierając się na piknik w mieście nie musimy dźwigać ze sobą wielkich tobołów. W otoczeniu cywilizacji możemy pozwolić sobie na dokupienie na miejscu brakującej butelki wody, lodów, czy choćby pampersa dla bobasa.

Pozwólmy dzieciom spakować ich małe plecaczki: może jakąś zabawkę, książkę, małą grę (karty, kości). Starsze mogą nawet wybrać, przygotować i ponieść swój własny prowiant.Z kategorii NIEOCZYWISTYCH GADŻETÓW na piknik w mieście proponujemy zabrać PLAN MIASTA. To znakomita okazja, żeby poćwiczyć orientację w terenie. Młodszym możemy pokazać, jak oznaczone są tereny zielone, ulice, rzeki. Starszym możemy zaproponować zorientowanie mapy, poprowadzenie nas na miejsce pikniku. Na pewno w mieście będzie to łatwiejsze niż w lesie czy w górach.

JESZCZE JEDNA MAŁA PODPOWIEDŹ: piknikując w mieście możemy połączyć przyjemne z pożytecznym, zabawę z nauką. Nie wiem jak to się dzieje, ale u nas reakcja na pytanie „co powiecie na piknik?” jest o wiele bardziej entuzjastyczna niż na propozycję „kto wybierze się ze mną do muzeum?” Ale może w pobliżu naszego koca piknikowego zupełnie przypadkiem znajdzie się miejscowe muzeum czy galeria sztuki? Zawsze możemy tam zaglądnąć „przy okazji”…Idealny „piknikowy duet” to np. plac zabaw na krakowskich PLANTACH, tuż przy Muzeum Archeologicznym. Zaciszny, ciekawy, z elementami edukacyjnymi… i jedno z naszych ulubionych muzeów „za płotem”. Zobaczcie sami:Przed zwiedzaniem Muzeum Archeologicznego nie zapomnijcie o naszym rodzinnym przewodniku: do wyczerpania nakładu książeczki dostępne są bezpłatnie w kasie oraz u nas w wersji pdf on-line, np. do wydruku w domu.A co powiecie na PIKNIK POD KOPCEM KOŚCIUSZKI? Znajdziecie tu i las, i łąki, i piękne widoki… a do tego pod ręką garść historii. W Muzeum przy Kopcu Kościuszki również czeka na Was bezpłatny rodzinny przewodnik (a u nas wersja pdf on-line).A jak dotrzeć na Kopiec? Zobaczcie jakie trasy polecamy: ”Wszystkie drogi prowadzą na Kopiec Kościuszki”.Trzecie nasze ulubione miejsce piknikowe w Krakowie to STARE PODGÓRZE. Terenów piknikowych mamy do wyboru co nie miara: począwszy od bulwarów nad Wisłą (o wiele mniej zatłoczonych niż pod Wawelem!), zacienionych Plantów Nowackiego i Parku Bednarskiego po pełne słońca łąki na Górze Św. Benedykta i wokół Kopca Krakusa.Miejsc do odwiedzenia „przy okazji” na Podgórzu też nie zabraknie! Nasze ulubione to: Muzeum Podgórza, Apteka pod Orłem, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTECA (muzeum, kawiarnia, warsztaty dla dzieci), Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK czy pobliskie Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa3.

Może zainspiruje Was także nasza trasa „Zielone Podgórze szlakiem legend”?ŻYCZYMY UDANYCH PIKNIKÓW!

A może zechcecie podzielić się swoimi ulubionymi miejscami piknikowymi? Czekamy na Wasze pomysły!Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel