Bądź turystą w swoim mieście!

Macie taką listę pt. "Tak, muszę to zobaczyć, kiedyś, przy okazji się tam wybiorę "? Albo inną pt. "Tak, byliśmy tam wieki temu... kiedyś, przy okazji warto sprawdzić, co się zmieniło!" ?

Tak! Teraz właśnie nadeszło TO "kiedyś" i TA "okazja"!

Bądź turystą w swoim mieście? 3 RAZY TAK!

Dlaczego?

* Dlatego, że póki co sami nie wybierzemy się na dalekie podróże,
...a po czasie izolacji bardzo potrzebujemy nowych wrażeń!

* Dlatego, że do nas też póki co nie przyjadą Ci turyści z końca świata,
...a więc wszystko dla nas! Nie lubicie tłumów i kolejek? Póki co to wspomnienia z innej bajki.

* Dlatego, że te wszystkie niezwykłe miejsca, (te które mijamy tysięczny raz, te, od których dzieli nas 15 min. spacerkiem, pół godzinna przejażdżka rowerowa czy kilka przystanków MPK) właśnie teraz potrzebują naszego wsparcia, naszej obecności,
...a w dodatku często mają dla nas zniżki, promocje, dodatkowe atrakcje. Niech pierwszy (niekoniecznie rodowity Krakus), kto nie liczy pieniędzy rzuci kamieniem!

Stare eksponaty wcale nie boją się maseczek!

O czym trzeba pamiętać?

Pewnie przyzwyczailiście się już do noszenia ze sobą (i używania!) płynów do dezynfekcji (my nosimy swój, bo dzieciaki same go zrobiły), ale w każdym "odmrożonym" miejscu będziecie też mieć do niego dostęp. Pamiętajcie o maseczkach: wchodząc do zamkniętych pomieszczeń musicie je mieć na sobie (w większych skupiskach ludzi - mimo, że na zewnątrz - też na pewno nie zaszkodzi!).

Nie wszystkie miejsca wróciły do zwykłej pracy, dlatego warto przed wyjściem sprawdzić godziny otwarcia i aktualne warunki zwiedzania


Okrywamy, odkrywamy, odkrywamy!

Magiczna podróż do Muzeum iluzji Krakil

Zdjęcia, które tu widzicie zrobiliśmy w czasie naszego pierwszego "wyjścia na Rynek" od prawie 3 miesięcy (!!!). To miejsce, jak mało które daje szansę na oderwanie się od szarości i nie najweselszej codzienności!

Chcecie się dowiedzieć o więcej o tym miejscu? Przeczytajcie naszą najświeższą relację z Krakil!

Inaczej? Tak, Ale nadal ciekawie!

Wystawa dla dzieci mimo pandemii: SZANCER, WYOBRAŹ SOBIE!

Żydowskie Muzeum Galicja przygotowało kameralną wystawę, która zachwyci wszystkie pokolenia! To niezwykłe spotkanie z Mistrzem: Janem Marcinem Szancerem i jego ponadczasową twórczością.

Szancer, wyobraź sobie! - wewnątrz magicznej szafy

Przyroda w praktyce w SYMBIOZIE

W ramach zabawy w "turystę w swoim mieście" odwiedziliśmy też Centrum Edukacji Ekologicznej SYMBIOZA, które w tym sezonie zaprasza Was szczególnie w soboty na wydarzenia "LATO Z SYMBIOZĄ" (warsztaty, spacery, zwiedzanie itp.).


CEE Symbioza, sala dzienna

A może to dobry czas aby wybrać się do ZOO?

Krakowski Ogród Zoologiczny? Tak, najczęściej są tu tłumy, hałas... Ale nie teraz! Zwierzęta też się inaczej zachowują. My np. pierwszy raz słyszeliśmy jak rozmawiają ze sobą pingwiny (wcześniej było tu po prostu za głośno...). Z powodu reżimu sanitarnego nie wejdziemy do pomieszczeń: egzotarium, żyrafiarnia czy pawilonu zwierząt nocnych, odwołane są pokazy karmienia. Można za to korzystać z placu zabaw i toalet. Działają punkty gastronomiczne.


Przyjdą czy nie? To może usiądę, albo się położę...

Krakowski Ogród Zoologiczny >>>

Bądź turystą w swoim mieście!

Hasło "BĄDŹ TURYSTĄ W SWOIM MIEŚCIE" to krakowska akcja w mediach społecznościowych (profil FB, fanpage Instagram), która ma na celu zachęcić do zwiedzania stolicy Małopolski przede wszystkim jego mieszkańców (ale nie tylko!).

Być może w Waszej miejscowości przedstawiciele branży turystycznej też potrzebują takiego wsparcia? Co już zwiedziliście w swojej najbliższej okolicy, jakie miejsca i atrakcje znajdują się na Waszej liście "kiedyś, przy okazji"? My też chętnie je poznamy i opiszemy na trasadlabobasa.pl!

Czekamy na Wasze inspiracje, piszcie na adres: konkurs.trasadlabobasa@gmail.com !

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel