Puszczańskie drzewa - żółty szlak z Białowieży

Miejscowość: Białowieża w pobliżu: Hajnówka
max 187 m min 155 m
straighten 4.0km
timer 1h 5min
north_east 39m
south_east 16m
łatwa - trasa dostępna dla każdego, bez trudności terenowych
trending_flat  Trasa przebiega płasko, bez nachyleń
beach_access  Trasa w cieniu
wc  Toaleta na trasie
baby_changing_station  Miejsce z przewijakiem dla niemowląt na trasie
Szlak rozpoczyna się w Białowieży, przy drodze w kierunku Hajnówki (lub od drugiej strony: przy Rezerwacie Pokazowym Żubrów). Jego długość to niespełna 4 km, spacer zajmie nam więc nie więcej niż ok. 1 – 1,5 godz.W porównaniu ze ścieżka Żebra Żubra (wraz z którą możemy zrobić pętlę Białowieża – Rezerwat Pokazowy Żubrów – Białowieża, lub odwrotnie) jest o wiele mniej uczęszczana (nie spotkaliśmy nikogo) i bardziej dzika: wąska, miejscami zarośnięta, przegrodzona martwymi drzewami. Dla nas to była prawdziwa przygoda!Poza oczywistymi walorami obcowania z przyrodą Rezerwatu Lasy Naturalne Puszczy Białowieskiej dodatkową atrakcją stacja bartnicza. Otóż tuż przy szlaku stworzono kilka współczesnych barci (oczywiście na wzór tych tradycyjnych).
O bartnictwie można poczytać na tablicy informacyjnej… chociaż po lekturze Bartnika Ignata i skarbu Puszczy wiedzieliśmy już o wiele więcej!

W Rezerwacie Pokazowym Żubrów (poza zwierzakami) znajdziecie toaletę, przewijak, automaty z napojami i słodyczami. Na terenie rezerwatu - plac zabaw.


Do Białowieży możecie wrócić tym samym szlakiem lub wygodną ścieżką "Żebra Żubra" Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Puszcza Białowieska


Wczytuję komentarze ...
cancel