Ścieżka Żebra Żubra

Miejscowość: Białowieża w pobliżu: Hajnówka
max 181 m min 155 m
straighten 3.2km
timer 49min
north_east 9m
south_east 34m
łatwa - trasa dostępna dla każdego, bez trudności terenowych
trending_flat  Trasa przebiega płasko, bez nachyleń
stroller  Trasa na wózek z dużymi kołami
beach_access  Trasa w cieniu
accessible_forward  Trasa dostosowana jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
wc  Toaleta na trasie
baby_changing_station  Miejsce z przewijakiem dla niemowląt na trasie

To jedna z najpopularniejszych i najstarszych białowieskich ścieżek turystycznych. Łączy ona Białowieżę i Rezerwat Pokazowy Żubrów. W większości prowadzi przez fragment Rezerwatu Lasy Naturalne Puszczy Białowieskiej, więc po drodze jest co podziwiać!Jest to także najwygodniejsza ścieżka – prawie w 100% prowadzi drewnianymi pomostami, dlatego można się tu wybrać z wózkiem dziecięcym lub osobą niepełnosprawną. Obowiązuje zakaz jazdy na rowerze, za to można wchodzić z psami.
Spacer możemy rozpocząć w Białowieży (chwilę będziemy musieli pójść poboczem asfaltowej drogi w kierunku Teremisek), na parkingu na początku szlaku, lub od strony Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Ścieżka ma niespełna 3 km, spacer zajmie nam nie więcej niż 1 godz.Po drodze mijamy mnóstwo przyrodniczych atrakcji oferowanych przez Puszczę: dęby giganty, omszałe powalone drzewa, groźne wykroty, a także całe bogactwo leśnej roślinności (w zależności od pory roku) oraz zwierząt (w zależności od szczęścia): pewnie prędzej pająków, motyli, chrząszczy i żuków, czasem ptaków, niż wielkich ssaków.Jeśli chcemy wrócić dla odmiany inną trasą polecamy żółty szlak „Puszczańskie Drzewa”.żółty szlak "Puszczańskie drzewa"

Z toalety i przewijaka możecie skorzystać w Rezerwacie Pokazowym Żubrów (poza automatami z napojami i słodyczami brak punktów gastronomicznych. Na terenie rezerwatu także spory plac zabaw (wejście z biletem).Rezerwat Pokazowy Żubrów

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Puszcza Białowieska


Wczytuję komentarze ...
cancel