Śląski Ogród Zoologiczny

Gen. J. Ziętka 7
41-501 Chorzów
call 666 031 495    link zoo.silesia.pl

check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Głównie w cieniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Atrakcje dla dzieci
check_circle  Plac zabaw

Zwiedzanie Zoo w Chorzowie z dziećmi

Wycieczka do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego z dziećmi to wspaniała przygoda, którą dodatkowo można połączyć ze spacerem po Parku Śląskim, przejażdżką kolejką linową Elką, zabawą w wesołym miasteczku i parku linowym lub zwiedzaniem Stadionu Śląskiego i skansenu. Więcej o atrakcjach Parku Śląskiego, na terenie którego m.in. znajduje się śląskie zoo znajdziecie w artykule:

Co zobaczymy w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym?


Śląski Ogród Zoologiczny to jeden z największych i najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Spotkamy tu dziecięcych ulubieńców: słonie, żyrafy, zebry, nosorożce, wielbłądy (wkrótce też pingwiny!) także mnóstwo innych gatunków ssaków, ptaków, gadów i płazów.
Dodatkowa atrakcja zoo w Chorzowie to Kotlina Dinozaurów z betonowymi modelami prehistorycznych gadów (podobno niegdyś pierwsze tego typu miejsce w Polsce).Atrakcje Śląskiego Ogrodu Zoologicznego


W trakcie naszej wizyty (wiosna 2019) dzieciom proponowano zabawę w szukanie skrzynek z pieczątkami ukrytych w różnych zakątkach zoo. Dzieci dostawały specjalną mapkę, a po zdobyciu pieczątek legitymację (bezpłatnie) i medal odkrywcy (odpłatnie). Nam zabawa się bardzo spodobała, szczególnie, że na mapce poza miejscami na pieczątki były też dodatkowe ciekawostki i zadania.W czasie spaceru po chorzowskim zoo na każdym kroku czekają na nas różne ciekawostki i punkty edukacyjne – nie koniecznie nudne tablice, ale często ruchome „quizy” - np. otwierane okienka. Jedyny minus, to, że często były zbyt wysokie dla małych miłośników przyrody…
Zoo w Chorzowie – informacje praktyczne


Do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego można wejść od dwóch stron: od głównej alei parku (gen. Ziętka) lub od strony parku linowego (al. Dojazdowa). Na teren zoo nie wejdziemy z rowerami. Rolkami i hulajnogami (także dziecięcymi). Zakaz wprowadzania psów.Z wózkiem poruszamy się bez problemu – jedyny wyjątek to podejście w Kotlinie Dinozaurów, ale można go obejść górną alejką.Na terenie zoo znajduje się kilka punktów z toaletami, punkty gastronomiczne (typu fast-food, słodycze, napoje) oraz spory plac zabaw.

Chcecie wyruszyć tropem dinozaurów (oraz skamieniałości i prehistorii), poznać jeszcze więcej faktów
i ciekawostek? Zajrzyjcie koniecznie do artykułu NA TROPIE DINOZAURÓW, jest tam też KONKURS
z DINO-NAGRODAMI!


Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Śląskie


Wczytuję komentarze ...
cancel