Chorzów na weekend - Park Śląski w Chorzowie

Chorzów
map zobacz na mapie

Na rodzinny weekend do Chorzowa? Zdecydowanie tak!

Park Śląski w Chorzowie

6 km za Katowicami, w Chorzowie, rozciąga się olbrzymi Park Śląski. To rozległy zielony obszar z wijącymi się asfaltowymi alejkami dla rowerów, rolkarzy i piechurów. Miejsce przesycone jest rodzinnymi atrakcjami, a na zwiedzenie całego parku weekend to stanowczo za mało! Możemy tu przejechać się prawdziwą kolejką linową, zwiedzić Śląski Ogród Zoologiczny, wyszaleć w parku rozrywki “Legendia”, poopalać się na motorówce, pospacerować, odpocząć, oj długo by wymieniać! Jest tu nawet planetarium - obecnie niestety w remoncie...Jak dojechać do Chorzowa bez samochodu? Możemy pociągiem/autobusem dojechać do Katowic. Stąd do Chorzowa jest zaledwie 6 km - przejazd Uberem wyniósł nas około 16 zł.

Kolejka Elka

Ta kolejka linowa ciągnie się przez całą długość Parku Śląskiego. Przejazd nią zajmuje około 15-20 minut. Znajdziemy tu rodzinne krzesełka (na 4 osoby, dla dzieci starszych) lub zamknięte gondole (możemy do nich wjechać wózkiem). Wagoniki/krzesełka zwalniają nam praktycznie do zera - nie musimy siadać na nie w biegu (jak to bywa na niektórych kolejkach), do Elki spokojnie i bez stresu wsiądziemy/usiądziemy/ zejdziemy z dziećmi, osobami starszymi, z wózkiem. Jest limit wzrostu - dzieci poniżej 125 cm mogą być przewożone tylko w gondolach. Minus gondoli to słaba wentylacja - w słoneczny (niekoniecznie upalny!) dzień gondola zmienia się w duszną szklarnię... Zabrania się też przewożenia dzieci na kolanach w wagoniku krzesełkowym. Kolejka jest zamknięta w poniedziałki. Więcej informacji znajdziecie na stronie Kolejki Elki.
Mapa parku i kolejki linowej

Przystań elektrycznych motorówek

Wypożyczoną motorówką możemy popływać po znajdującym się w parku Małym Stawie Śląskim (wcale nie tak małym :).


Park jest bardzo różnorodny

Znajdziemy tu i szerokie asfaltowe alejki z zadbaną roślinnością i dzikie leśne zakamarki z wąskimi, ale również asfaltowymi alejkami. Ze względu na rozległość terenu świetnie nadaje się na rower (wokół parku wytyczona jest trasa rowerowa), rolki (specjalne tory do jazdy na rolkach). W pobliżu parku kilka miejsc z możliwością wypożyczenia rowerów miejskich (znajdziemy wśród nich i rowery dziecięce, a także tandemy).


Gdzie coś zjeść?

My podeszliśmy na obiad do położonej nad jeziorkiem restauracji “Nowa Łania”. Jedzenie było super, spokojnie, mały plac zabaw dla dzieci, stoliki w cieniu. Miłe miejsce na sielankowy odpoczynek, filiżankę kawy lub ciepłe danie.
Katowicki Nikiszowiec

W pobliskich Katowicach warto zajrzeć na Nikiszowiec. Ta historyczna, robotnicza dzielnica powstała ponad wiek temu dla górników i przetrwała w praktycznie nienaruszonym kształcie do dnia dzisiejszego. Zapraszamy Was na wspólny Spacer po Nikiszowcu.


Zwiedzając Nikiszowiec koniecznie zajrzyjcie do znajdującego się tu Muzeum Katowic


oczywiście trzymając w ręku nasz Rodzinny przewodnik po Muzeum Historii Katowic!


Autor: adelina
Data dodania:2019-08-11


comments powered by Disqus
cancel