Najlepsze place zabaw w centrum Krakowa

Place zabaw w pobliżu krakowskiego Rynku

Najbliżej Rynku, na krakowskich Plantach znajdziemy dwa place zabaw: “Dzikie Planty” oraz “Plantuś” zwany też Archeologicznym Ogrodem Zabaw. Osobiście bardziej polecamy ten drugi - jest nieco ukryty przez co bardziej tu kameralnie.

Plac zabaw na plantach “Dzikie Planty”

To drewniane konstrukcje - chyba bardziej “dizajnerskie” niż funkcjonalne i faktycznie służące do zabawy. Oko cieszą drewniane, wysokie grzyby, karuzela ze ślimakami, drewniane budki i domki. 

Plac zabaw na Plantach przy Hotelu Royal

Plac zabaw “Plantuś”

Znajduje się nieopodal Muzeum Archeologicznego, które również jest ciekawym miejscem do odwiedzenia dla nieco starszych dzieci. Na placu zabaw kilka zjeżdżalni, trampoliny, ścianka wspinaczkowa i huśtawki. 

...oraz nieco dalej od Rynku

Plac zabaw w Parku Krakowskim

To duży plac zabaw z ciekawymi konstrukcjami zarówno dla młodszych dzieci, jak i dla młodzieży. Dojedziemy tu z Plant tramwajem spod Teatru Bagatela (dwa przystanki) - wysiadamy na przystanku Plac Inwalidów. Na placu zabaw dużo cienia  - atrakcją dla starszych dzieci są ścianki wspinaczkowe, drewniane dziuple, mostki linowe, a największym uznaniem młodszych cieszy się pompa wodna i możliwość tworzenia własnych budowli z piasku i wody - wybierając się tutaj warto więc mieć w zanadrzu dla dziecka zapasowe ubranie.

Plac zabaw w Parku Krakowskim

Plac zabaw w Parku Jordana

W upały największą atrakcja parku jest niewielki wodny plac zabaw. Dzieci pluskają się w okolicznym zbiorniku z wodą. Znajdziemy tu również ciekawe linowe konstrukcje do wspinaczki, a także wiele mniejszych placów zabaw także dla młodszych dzieci. 


Wodny plac zabaw w Parku Jordana

Plac zabaw pod Galerią Kazimierz

Tłumnie oblegany, mocno nasłonecznione miejsce zabaw z fontanną i ciekawą zjeżdżalnią. Rodzic może tu usiąść na trawie, na hamakach, kupić w lokalu kawę, lody lub lemoniadę. 

Galeria Kaziemierz

Galeria KaziemierzAutor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel