Miś w teczkę: do Rzeszowa na wycieczkę!

Czy warto wybrać się na rodzinną wycieczkę do stolicy Podkarpacia? Oczywiście, że tak! I to nie tylko przejazdem, w drodze np. na bieszczadzkie szlaki. Rzeszowska starówka, muzea i parki zasługują na to by spędzić tu więcej czasu – wpadnijcie tu choćby na jeden dzień - albo dłużej!RZESZOWSKI RYNEK

To serce miasta, które od wieków służy jego mieszkańcom jako miejsce zakupów i spotkań. Główne atrakcje rynku to Podziemna Trasa Turystyczna „Rzeszowskie Piwnice”.


W podziemiach rzeszowskiego rynku

Na Rynku znajdują się też dwa oddziały Rzeszowskiego Muzeum Okręgowego: Muzeum Historii Miasta Rzeszowa oraz Muzeum Etnograficzne


Muzeum Historii Miasta Rzeszowa

Tuż przy Rynku znajduje się główna atrakcja dla dzieci odwiedzających Rzeszów (tych najmłodszych … i tych trochę starszych, które wciąż tkwią w dorosłych rodzicach!) Muzeum DobranocekULICA 3 MAJA

Zwana przez mieszkańców Paniagą to główny deptak miejski, który swoje święto obchodzi oczywiście 3 maja. Poza kawiarniami, cukierniami i restauracjami w zabytkowym kompleksie popijarskim znajduje się tu budynek główny Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.


Ul. 3 Maja, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie

ZAMEK I PAŁAC LUBOMIRSKICH

Niestety nie są udostępnione do zwiedzania, za to w pobliżu znajduje się piękna zaciszna alejka Pod Kasztanami z zabytkowymi willami, dużo zieleni i cienia (polecamy piknik np. w zamkowej fosie), a tuż obok ulubiona przez mieszkańców (szczególne w upalne dni!) Fontanna Multimedialna.


Zamek Lubomirskich


Wille na Al. Pod Kasztanami


Fontanna multimedialna w upalny dzień

PARKI I TERENY ZIELONE

Poza parkiem przy Zamku i fontannie najbliżej centrum znajdują się Park Jedności (8 min. od Rynku, przy ul. Cieplińskiego – dużo cienia, place zabaw) oraz Bulwary nad Wisłokiem (10 min. od Zamku) – tu możemy przespacerować się aż do Zalewu na Wisłoku (brzegiem po stronie Starego Miasta) lub do kąpieliska Żwirownia (brzegiem po drugiej stronie rzeki) .


Plac zabaw w Parku Jedności


Spacer bulwarami nad Wisłokiem


Kąpielisko Żwirownia

SPECJALNIE DLA GOŚCI (i mieszkańców) RZESZOWA OD „TRASY DLA BOBASA”

Mamy dla Was trasę zwiedzania Starego Miasta szlakiem rzeszowskich legend i opowieści. Jeśli jeszcze ich nie znacie – najwyższy czas poznać je w czasie rodzinnego spaceru!


Przy niektórych legendach również kolorowanki !

Nie zapomnijcie zajrzeć do rzeszowskich Muzeów! Od sierpnia do października 2018 r. w oddziałach Muzeum Okręgowego w Rzeszowie (Budynek Główny na ul. 3 Maja, Muzeum Historii Miasta i Muzeum Etnograficzne na Rynku) czekają na Was bezpłatne rodzinne przewodniki muzealne z ciekawostkami i zagadkami. Możecie też wydrukować sobie własny przewodnik – poniżej bezpłatna wersja PDF.A jakie jest Wasze ulubione miejsce w Rzeszowie? Czekamy na Wasze komentarze!
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel