Fosa Zamku Lubomirskich

Miejscowość: Rzeszów

check_circle  Nachylenia terenu
check_circle  Drogi na wózek spacerowy (małe kółka)
check_circle  Głównie w cieniu
check_circle  Atrakcje dla dzieci
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Sklep w pobliżu
check_circle  Możliwy dojazd komunikacją miejską
check_circle  Ścieżki dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
Tereny zielone wokół Zamku Lubomirskich to dobre miejsce na odpoczynek wśród zieleni w trakcie spaceru w centrum miasta.

Między Zamkiem a Al. Pod Kasztanami i Al. Lubomirskich znajduje się szeroka trawiasta fosa, w której możemy sobie urządzić rodzinny piknik a dzieciaki mogą bezpiecznie pobiegać z dala od ruchu samochodowego. Łagodny zjazd do fosy (np. dla wózków) znajdziemy przy Al. Pod Kasztanami, a ławeczki przy Al. Lubomirskich.

Tuż przy fosie – na pl. Armii Krajowej główna atrakcja: kompleks multimedialnych fontann - pokazy ze światłem i muzyką o określonych godzinach.

Spacerując dookoła Zamku możemy opowiedzieć dzieciom legendy o złotej cegle w zamkowej wieży oraz o kucharzu Janku lub autentyczną opowieść o sądzie na czarownicach.

W pobliżu wiele punktów gastronomicznych (ul. 3-go Maja, ul. J. Słowackiego, Rynek). Toalety publiczne na pl. Śreniawitów (obok wieży zamkowej). Niedaleko znajdują się Olszynki z parkiem linowym, bulwary nad Wisłokiem, Hala Podpromie (Centrum Zabaw Fantazja).

Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie: Rzeszów


Wczytuję komentarze ...
cancel