Żubr Pompik w Bieszczadach

„Myśleliście, że żubry żyją tylko w nieprzebytych puszczach? Otóż nie! Te ciekawskie zwierzęta często opuszczają leśne gęstwiny, by poznawać świat” – takimi słowami zaczyna się każda z książeczek z serii „Żubr Pompik. Wyprawy”.

Podobnie jak w innych częściach cyklu przyroda ‒ w tym wypadku Bieszczadzki Park Narodowy ‒ staje się tłem dla przygód sympatycznej żubrzej rodziny: żubra Pompika, jego siostry Polinki i rodziców Porady i Pomruka.

Tym razem żubry dotarły w Bieszczady. Odwiedzą tu swoich kuzynów, ale to nie spotkanie krewnych będzie osią opowieści. Otóż Pompik postanowi zostać największym żubrzym detektywem i wytropić nieuchwytnego rysia. Czy mu się uda?

A czego jeszcze nauczą się małe żuberki, a razem z nimi mali czytelnicy? Aby zostać przyrodniczym detektywem warto skorzystać z podpowiedzi: śladów i poszlak. Przede wszystkim należy zachować uwagę, a najlepiej "mieć oczy dookoła głowy". Czasami to, czego szukamy jest bliżej niż się nam wydaje!

W środku jak zwykle: wkładka z ciekawostkami, tym razem garść ciekawostek o rysiu i żbiku:

Żubr Pompik. Wyprawy. Kryjówka rysia;
Tekst i ilustracje: Tomasz Samojlik;
Wydawnictwo Media Rodzina 


Więcej o serii „Żubr Pompik. Wyprawy” przeczytacie w artykule:
PRZYRODA i PRZYGODA. Parki narodowe dla przedszkolaków

WYNIKI KONKURSU!!!

3 zestawy najnowszych przygód Pompika: "Żubr Pompik. Wyprawy. Milczenie orlika" oraz "Żubr Pompik. wyprawy. Kryjówka rysia" wyślemy tym razem do Pani Izabeli Suder (która zaproponowała Pompikowi i Polince lekcję geologii w Krainie Wygasłych Wulkanów), Pani Magda Leny (która zaprasza bohaterów do Mirosławca - miasta z żubrem w herbie) oraz Pani Asi Paszkiewicz (która tak barwnie opisała Żabie Doły w Zielonkach, że pewnie i my się tam wkrótce wybierzemy!).

Gratulujemy, poprosimy o przesłanie danych do wysyłki książeczek (konkurs.trasadlabobasa@gmail.com) ...i polecamy nasze pozostałe AKTUALNE KONKURSY!


PS.
Czy poznaliście może na takim tle sportretowaliśmy WYPRAWY ŻUBRA POMPIKA? Tak, to wydana pod naszym patronatem MAPA POLSKI DLA DZIECI, a dokładniej jedna z jej kart edukacyjnych. Możecie na niej sami rozpoznać, zaznaczyć i podpisać m.in. Tatrzański Park Narodowy. Jesteście gotowi na takie wyzwanie?

Więcej o mapie możecie przeczytać w naszej recenzji: Zabawa z geografią. Mapa Polski dla dzieci . 

W artykule W POLSKĘ BEZ PLECAKA znajdziecie więcej książek i gier, dzięki którym lepiej poznacie różne polskie miasta i regiony. Zajrzyjcie koniecznie!


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel