Inne trasy nad Morskie Oko

Alternatywne szlaki nad Morskie Oko

Wielu osobom podejście do Morskiego Oka kojarzy się z długą, tłumnie uczęszczaną, asfaltową drogą - jeśli jednak nie mamy ze sobą kołowego pojazdu i lubimy piesze wędrówki zdobycie Morskiego Oka możemy sobie nieco urozmaicić. Pamiętajmy jednak, że już sama asfaltowa trasa nad Morskie Oko to nie byle co - 8 km w jedną stronę i 400 m różnica wysokości - dlatego poniższe propozycje polecamy dla rodzin z dziećmi, które mają już za sobą pierwsze górskie wędrówki.

Na Morskie Oko przez Rusinową Polanę

Nadrabiając nieco drogi możemy przejść do Morskiego Oka przez Rusinową Polanę. Na polanie odbywa się wypas owiec, a wiosną usłana jest dywanem z krokusów. W znajdującej się tu bacówce można zakupić oscypki oraz spróbować żętycy - serwatki z owczego mleka. A asfaltem jeszcze się nachodzimy - szlak dochodzi bowiem do asfaltowej drogi prowadzącej na Morskie Oko przed Wodogrzmotami Mickiewicza. Szlak na Rusinową Polanę jest krótki, łatwy i prosty. Odcinek z Rusinowej Polany do szlaku nad Morskie Oko jest jednak nieco trudniejszy (w sensie kondycyjnym, nie technicznym) - częste podejścia i zejścia.

Rusinowa Polana

Na Morskie Oko przez Dolinę Pięciu Stawów

Będąc ze starszymi dziećmi warto rozważyć zrobienie pętli i dojście do Morskiego Oka przez Dolinę Pięciu Stawów. Trasa jest trudna i kondycyjnie wymagająca, dla osób mających już doświadczenie w wędrowaniu po górach, ale zdecydowanie najpiękniejsze podejście do Morskiego Oka jakim szliśmy. Dojeżdżamy tak, jak na Morskie Oko (parking przy Palenicy Białczańskiej) i początkowo idziemy asfaltową trasą na Morskie Oko prawie do Wodogrzmotów Mickiewicza. Przed wodospadem odbijamy w zielony szlak prowadzący Doliną Roztoki do Doliny Pięciu Stawów. Z Doliny Pięciu Stawów niebieskim szlakiem przez Świstówkę możemy przejść do Morskiego Oka. 

Poniżej mapa wszystkich tras do morskiego oko opisanych na naszej stronie:


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel