Wrocław z dzieckiem!

Co zobaczyć z dzieckiem we Wrocławiu?


Wrocławskie krasnale -jest ich kilkaset - dzięki wyszukiwaniu brodatych przyjaciół w krasnych czapeczkach zwiedzanie miasta stanie się dla dziecka detektywistyczną przygodą. Mapę z miejscami "przebywania" krasnali znajdziecie w punkcie informacji turystycznej"

Pomnik ku czci Zwierząt Rzeźnych – mieści się w starych jatkach wrocławskich, które w średniowieczu pełniły rolę rzeźni. Przedstawia grupę zwierząt odlanych z brązu: kozę, koguta, królika, gęś z jajkiem i świnię.Wrocławskie zoo i Afrykarium - podzielone na sekcje geograficzne jest doskonałą alternatywą na zimne i deszczowe dni, mieści się bowiem pod dachem.

Okolice Hali Stulecia i Pergola. Przedwojenny budynek hali to interesujący przykład modernizmu, a okolice są popularnym miejscem spacerowym Wrocławian. Dostępne dla wózków, choć alejki pod Pergolą są szutrowe. Mieści się niedaleko ogrodu zoologicznego – wystarczy przejść mostkiem nad ulicą (wózkiem można przejechać ulicą). Dostępne zarówno latem, jak i zimą. W zimie okoliczna fontanna zamienia się w ślizgawkę pod chmurką.

Kolejkowo Ponoć największa makieta kolejowa w Polsce, mieści się w dawnym Dworcu Świebodzkim. Wykonana z dużą dbałością o detale, a zarazem z poczuciem humoru. Wciąga nie tylko najmłodszych. Godzinami można podziwiać różne scenki obyczajowe, pociągi jeżdżą, światła zapalają się i gasną. Jest nawet scena pogrzebu i wesela.A może macie ochotę na trochę nauki połączonej z zabawą? Zajrzyjcie koniecznie do Hydropolis.

Poza centrum polecamy plac zabaw w Parku Klecińskim.

Co jeszcze warto zobaczyć w: Wrocław

cancel