Najlepsze punkty widokowe we Wrocławiu!

Wrocław - najlepsze punkty widokowe

Popatrz na Wrocław z góry - wieże widokowe niedaleko wrocławskiego rynku to świetna atrakcja dla dzieci i dorosłych! Który punkt widokowy wybrać? A może warto wspiąć się na wszystkie?

Mostek Czarownic - najciekawszy punkt widokowy dla dzieci

Łatwiej wspinać się do góry podążając za legendą, w dodatku, gdy na balustradzie mostka czekają na nas figurki dwóch sympatycznych czarownic: Martynki i Tekli. Mostek Czarownic zwany też Mostkiem Pokutnic to fajna ciekawostka dla dzieci i dorosłych, rozpościera się z niego ładna panorama, a jego zdobycie jest mniej męczące niż np. wejście na okoliczną wieżę Kościoła św. Elżbiety, co jest dużą zaletą dla małych nóżek. 

Mostek Pokutnic (Czarownic) - najciekawszy punkt widokowy we Wrocławiu

Mostek Pokutnic (Czarownic) - najciekawszy punkt widokowy we Wrocławiu

Mostek Pokutnic zwany też Mostkiem Czarownic to łącznik między dwoma wieżami Kościoła św. Magdaleny. Rozpościera się z niego widok na Stare Miasto. ...

Tekla i Martynka oraz widok na Wrocław z Mostka Czarownic
Tekla i Martynka oraz widok na Wrocław z Mostka Czarownic

Kościół Garnizonowy pw. św. Elżbiety - najwyższy punkt widokowy przy wrocławskim Rynku

Bazylika pw. św. Elżbiety to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli Wrocławia, położona tuż przy Rynku. Jej wieża liczy 91 metrów i prowadzi na nią ponad 300 schodów! Pierwotnie wieża była jeszcze wyższa, liczyła nawet 130 metrów i była jedną z najwyższych w tej części Europy. Choć wejście jest dość męczące - widoki rekompensują włożony wysiłek.

Kościół Garnizonowy pw. św. Elżbiety - najwyższy punkt widokowy w centrum Wrocławia

Kościół Garnizonowy pw. św. Elżbiety - najwyższy punkt widokowy w centrum Wrocławia

Wieża kościoła Garnizonowego pw. św. Elżbiety to najwyższy punkt widokowy w ścisłym centrum Wrocławia, tuż przy rynku - liczy 91 metrów i prowadzi na nią ponad 300 schodów! Wejście jest więc dość męczące, ale widoki to rekompensują! ...

Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego

Wieża Matematyczna to część budynku Uniwersytetu Wrocławskiego. Położona jest w centrum Wrocławia na Starym Mieście, a znajdujący się na niej taras stanowi fantastyczny punkt widokowy. Dawniej w wieży mieściło się obserwatorium astronomiczne i meteorologiczne stąd też często nazywana jest również Wieżą Astronomiczną. Dziś znajduje się tu wystawa dawnych instrumentów astronomicznych. Ciekawostka jest przebiegająca przez wieżę linia południkowa zwana meridianą - astronomiczny przyrząd do wyznaczania momentu południa, a także precyzyjnego ustawiania urządzeń astronomicznych służących do obserwacji nieba.

Wieża Matematyczna i taras widokowy - Uniwersytet Wrocławski

Wieża Matematyczna i taras widokowy - Uniwersytet Wrocławski

Wieża Matematyczna to wieża budynku Uniwersytetu Wrocławskiego. Położona jest w centrum Wrocławia na Starym Mieście, a znajdujący się na niej taras stanowi fantastyczny punkt widokowy! ...

Wieża Matematyczna - taras widokowy, Wrocław
Wieża Matematyczna - taras widokowy, Wrocław

Taras widokowy na Sky Tower - najłatwiej dostępny

Sky Tower - kasa punktu widokowego
Sky Tower - kasa punktu widokowego

Skay Tower to "pierwszy drapacz" chmur we Wrocławiu. Taras widokowy znajduje się na 49 piętrze budynku - jest najłatwiej dostępny, bo można się tu dostać windą. Niestety nam na niego zabrakło czasu - jeżeli byliście koniecznie podzielcie się wrażeniami i zdjęciami!

A może znacie inne punkty widokowe we Wrocławiu - piszcie na trasadlabobasa@gmail.com.

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel