WARSZAWA z dziećmi - gdzie pójść? Co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Warszawy od Dworca Centralnego

Przyjechaliśmy do stolicy, często mamy tu do spędzenia zaledwie kilka godzin... Co pokazać dzieciom, gdzie pójść? Poniżej nasza trasa poprowadzona przez najważniejsze dla dzieci zabytki Warszawy - spod Pałacu Kultury i Nauki, który znajduje się tuż przy Dworcu Centralnym. Trasa z Dworca do Placu Zamkowego mijając po drodze najważniejsze zabytki to ok 3 km, czyli 40 minutowy spacer w jedną stronę. 

Pomnik Syrenki na Starym Mieście

Pałac Kultury i Nauki 

To chyba najbardziej rozpoznawalny budynek w Warszawie i każdy, kto wysiadł z pociągu na Dworcu Centralnym to właśnie stąd rozpocznie zwiedzanie Warszawy. Wielką popularnością wśród turystów cieszy się wjazd na znajdujący się na nim taras widokowy. Często wiąże się to nawet z godzinnym czasem oczekiwania! 

Widok na wieżowce w Warszawie spod Pałacu Kultury i Nauki

Łazienki Królewskie

To letnia rezydencja królewska i rozległy kompleks pałacowo-parkowy, a przede wszystkim zespół historycznych ogrodów królewskich. Zwiedzanie Łazienek, zwłaszcza z dziećmi, z pewnością zajmie nam cały dzień lub znaczną jego część. 

Pałac na Wodzie - Łazienki Królewskie

Pałac w Wilanowie

To reprezentacyjny pałac królewski wzniesiony dla króla Jana III Sobieskiego w dawnej miejscowości Milanów, a obecnej dzielnicy Wilanów. Pałac wraz z otaczającym parkiem oraz zabudowaniami zachował niezmienioną formę architektoniczną, walory historyczne i artystyczne pomimo zaborów, wojen i okupacji. Obok Zamku Królewskiego i Łazienek to najcenniejszy zabytek stolicy.

Pałac króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

Miejsca, muzea i atrakcje dla dzieci w Warszawie

Trafiliście na złą pogodę? A może po prostu szukacie pomysłu na atrakcyjne spędzenie z dziećmi wolnego czasu? Zerknijcie na naszą listę polecanych miejsc i atrakcji dla dzieci:

Muzeum Geologiczne PIG w WarszawieMuzeum Geologiczne PIG w Warszawie

Plaże w Warszawie

Niewiele osób kojarzy Warszawę z plażowaniem - a jednak! Przy bulwarach Wisły mamy wiele plaż i to całkiem niedaleko Starego Miasta! Do jednej dopłyniemy promem, którego przystanek znajduje się przy Bulwarach na Starym Mieście - to Praska Plaża Miejska, do drugiej od Starego Miasta dzieli nas 30 minutowy spacer bulwarami Wisły - to Plaża Żoliborz.

Praska Plaża Miejska
Praska Plaża Miejska

Kolorowanki dla dzieci - warszawskie legendy

Poznajcie warszawskie legendy razem z nami - pod linkiem znajdziecie wiele kolorowanek do domowego wydruku m.in. o bazyliszku, złotej kaczce, Warsie i Sawie.

Kolorowanka - legendy warszawskie Wars i Sawa
Kolorowanka - legendy warszawskie Wars i Sawa


cancel