Miejsca, muzea i atrakcje dla dzieci w Warszawie? Nasza TOP LISTA!

Szukacie sposobu na ciekawe spędzenie z dziećmi wolnego czasu w Warszawie? Poniżej przedstawiamy Wam listę miejsc, w których sami byliśmy i o których wiemy, że warto je POLECIĆ!

1. Muzeum Pieniądza NBP

Tak, to nasze miejsce nr 1 w Warszawie! Po pierwsze dlatego, że jest mniej znane wśród osób odwiedzających Warszawę,  po drugie - tematyka jest ciekawa i uniwersalna wiekowo, spodoba się i młodszym dzieciom i nastolatkom. Znajdziemy tu wiele stanowisk doświadczalnych - możemy spróbować swych sił podnosząc sztabkę złota, wejść do sejfu, a nawet sprawdzić, czy banknoty, które mamy ze sobą w portfelu są prawdziwe! No i trzeci argument - zwiedzanie jest zupełnie bezpłatne w każdy dzień tygodnia! Koniecznie tu zajrzyjcie!

Centrum Pieniądza NBP - w skarbiec
Centrum Pieniądza NBP - w skarbcu

2. Centrum Nauki Kopernik

To miejsce chyba najbardziej znane, polecane i rozreklamowane - zapewne i Wy o nim słyszeliście. Nie bez powodu - to największe centrum doświadczalnego zdobywania wiedzy w Polsce! Wybierając się tu koniecznie zarezerwujcie sobie cały dzień na zwiedzanie, a zapewne i tak nie zdążycie zobaczyć wszystkiego! Warto również zarezerwować sobie spektakl w znajdującym się tuż obok budynku planetarium. Mała, ważna uwaga - warto zabrać młodszym dzieciom bluzkę na przebranie. Jest tu sala doświadczeń z wodą, w której nie sposób się nie ochlapać! 

3. Muzeum Geologiczne PIG 

Prawdziwa gratka dla małych fanów dinozaurów - z resztą zdjęcia mówią same za siebie! Tak, wielka hala pełna jest tych pradawnych gadów, a niektóre z nich "latają" nam nad głowami! Oprócz dinozaurów zobaczymy tu również szkielety zwierząt epoki lodowcowej - mamuta, nosorożca włochatego i niedźwiedzia jaskiniowego. W gablotkach możemy zapoznać się z bogactwem skał i minerałów. A zwiedzanie muzeum jest bezpłatne!

Muzeum Geologiczne PIG w Warszawie
Muzeum Geologiczne PIG w Warszawie

4. Zoo w Warszawie

 Warszawski Ogród Zoologiczny to całkiem spory park z wybiegami dla zwierząt, akwariami i pawilonami. To miejsca idealne na aktywny wypoczynek przy ładnej pogodzie - na terenie zoo place zabaw, kawiarnie i lokale z leżakami oraz parkowe alejki, gdzie w upał znajdziemy trochę cienia (choć główna, szeroka aleja zoo jest mocno nasłoneczniona!).

Akwarium Zoo Warszawa
Akwarium Zoo Warszawa

5. Park Ujazdowski i super plac zabaw!

Tak, to właśnie w Parku Ujazdowskim znajduje się bez wątpienia jeden z najciekawszych placów zabaw w całej Warszawie! Na pewno ciężko tu mieć oko na naszych podopiecznych - dużo tu kryjówek, wejść nawet wielopoziomowych i choć jest strefa dla młodszych dzieci trudno nam je będzie tu upilnować. 

Plac zabaw w Parku Ujazdowskim
Plac zabaw w Parku Ujazdowskim
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel