Centrum Nauki Kopernik

Wybrzeże Kościuszkowskie 20
00-390 Warszawa
call 22 596 4 100    link www.kopernik.org.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Parking
check_circle  Miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Przewijak dla niemowląt
check_circle  Toaleta dla osób niepełnosprawnych
check_circle  Atrakcje lub zajęcia dla dzieci w każdym wieku

Kto zadaje więcej pytań o to jak działa świat niż nasze kilkuletnie pociechy? Centrum Nauki Kopernik to doskonałe miejsce, aby spróbować odnaleźć odpowiedzi przynajmniej na niektóre z nich! Pamiętajmy o wcześniejszym wykupieniu (lub rezerwacji) biletów – unikniemy stania w kolejce…

Jeden dzień to za mało!

To miejsce oferuje tyle atrakcji, że nie sposób zobaczyć wszystkiego w jeden dzień! Niestety plan zobaczenia wszystkiego kończy się często tym, że dzieci biegają od stanowiska do stanowiska, tu pokręcą tu przycisną, ale nic nie zapamiętają i nic pożytecznego z wizyty w Centrum Nauki nie wyniosą - wtedy zamiast nauki mamy tylko bardzo drogą zabawę…


Centrum Nauki Kopernik
Centrum Nauki Kopernik

Warto też wziąć pod uwagę, że dla dziecka (i nie tylko) męczący może być także ciągły szum a nawet hałas. Stanowiska znajdują się w otwartych halach, a centrum cieszy się takim zainteresowaniem, że zawsze jest tu pełno ludzi, w tym wiele dzieci i grup szkolnych.

Bilety

Dawniej dużym plusem była możliwość wyjścia na zewnątrz, odpoczynku w ogrodzie lub na nadwiślańskich skwerach. Bilet (opaska na ręce) zachowywała ważność cały dzień - obecnie to się zmieniło! Mamy normalny bilet wstępu, który traci ważność w momencie wyjścia poza strefę zwiedzania, poza która jest np. bar restauracyjny. 

Centrum Nauki Kopernik
Centrum Nauki Kopernik


Robot witający nas przy kasach Centrum Nauki Kopernik

Sala Bzzz dla najmłodszych

To odkrywanie świata w formie placu zabaw. Odbywają się tu także mini warsztaty – w cenie wejścia. Bezpłatną wejściówkę pobiera się w kasie przy zakupie biletu – jest tam określona godzina wejścia, w sali możemy przebywać maksymalnie 1 godz. 10 min. Sala przeznaczona dla dzieci do lat 5, ale naszemu siedmiolatkowi, który wchodził jako „osoba towarzysząca młodszemu rodzeństwu” baaardzo się tu podobało i na pewno sienie nudził! Na sali wc z przewijakiem. Dla dzieci warto wziąć zapasowe ubranie - eksperymenty z wodą cieszą dużo bardziej, kiedy nie słyszy się co chwilę „uważaj bo się pomoczysz”…


w sali zabaw Bzz

Centrum Nauki Kopernik - strefa dla najmłodszych
Centrum Nauki Kopernik - strefa dla najmłodszych, sala zabaw Bzzz

w Sali Bzzz – zabawa z wodą

zabawy z wodą c.d.

Laboratoria i Majsternia

To możliwość samodzielnego eksperymentowania i majsterkowania z rodzicami - obecnie z uwagi na epidemię były zamknięte. Z „menu” wybieramy zestaw, obieramy go od obsługi i wykonujemy wybrane zadanie. Zestawy są o różnych stopniach trudności, najłatwiejsze zainteresują już 3-4 latka (np. budowanie wieży) – oczywiście z pomocą dorosłego. Wstęp w ramach biletu, o dowolnej godzinie (w miarę dostępności stolików). To także okazja żeby przygotować własnoręcznie pamiątkę z wizyty w Centrum.

Centrum Nauki Kopernik - w laboratorium
Centrum Nauki Kopernik - w majsterni

Centrum Nauki Kopernik - tworzymy przewód elektryczny
Centrum Nauki Kopernik - tworzymy przewód elektryczny


w Majsterni

Teatr Robotyczny

Wejście w ramach biletu, o określonych godzinach. Warto kilka-kilkanaście minut wcześniej ustawić się w kolejce przed salą. Przedstawienia bez limitu wiekowego, aktorami są roboty. Tematyka dostosowana raczej dla starszych dzieci i dorosłych, dla młodszych (np.4-6-latków) treść może być niezbyt zrozumiała, ale atrakcja będzie zobaczenie ruszających się i mówiących robotów.

Teatr wysokich napięć - tylko dla starszych (powyżej 6 lat), nieodpowiedni dla kobiet w ciaży.

Planetarium - ciekawe pokazy i filmy dla widzów z różnych grup wiekowych, warto sprawdzić wcześniej repertuar i zarezerwować bilety.

Park Odkrywców – wstęp wolny to stanowiska doświadczalne w ogrodzie przy Centrum Nauki Kopernik.

…a poza tym mnóstwo wydarzeń specjalnych, warsztatów, spotkań, zajęć… - warto śledzić aktualności i dokonywać rezerwacji!

Informacje praktyczne:

  • cały obiekt dostępny jest dla wózków (windy, pochylnie), w toaletach dostępne przewijaki.
  • Na terenie centrum znajduje się samoobsługowa restauracja WIEM (dania obiadowe, krzesełka dla niemowląt),
  • na pierwszym piętrze znajdziemy mini-barek z napojami i słodyczami
  • Przyniesiony ze sobą prowiant można zjeść wyłącznie w tych dwóch miejscach. Przy wyjściu – sklep z pamiątkami, zabawkami, książkami itp.

Autor:
Data dodania:
Data aktualizacji: 2022-02-02

Wiecej w regionie: Warszawa


Wczytuję komentarze ...
cancel